VIII Forum Uni-Biznes Geodezja-Przedsiębiorcy-Studenci za nami

W piątek 8 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyło się VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci orgaznizowane przez KNG Dahlta, czyli konferencja, której głównym celem jest wzmocnienie integracji między studentami a przedstawicielami firm z branży geodezyjnej i geoinformacyjnej.

VIII Forum Uni-Biznes - przedsiębiorcy odpowiadają na pytania studentów (fot. WGGiIŚ AGH)

VIII Forum Uni-Biznes - przedsiębiorcy odpowiadają na pytania studentów (fot. WGGiIŚ AGH)

Uczestnicy mogli wysłuchać prelegentów oraz obejrzeć postery autorów z kół naukowych z całej Polski. Referaty oceniało Jury, w którego skład wchodzili przedstawiciele zaproszonych firm oraz dr inż. Mikołaj Skulich - opiekun KNG Dahlta, w roli przewodniczącego Jury. Prezentacje były na tak wysokim poziomie, że nie sposób było wyłonić tylko 3 zwycięzców - 2 miejsce zajęły aż 2 referaty.

  1. Beata Olearczyk - "Zastosowanie plecakowego systemu skanowania NavVis VLX do pomiaru budynku",
  2. Mikołaj Kowalski - "QGNSS - przetwarzanie statycznych pomiarów satelitarnych w QGIS-ie" oraz Michał Prędki - "Ocena potencjału technologii Wi‑Fi oraz Bluetooth do tworzenia nawigacji wewnątrz budynkowych",
  3. Martyna Futoma oraz Kamil Błachowicz - "Modelowanie 3D obiektów zabytkowych z wykorzystaniem filmów z serwisów społecznościowych na przykładzie pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie".

Nagrodę publiczności w sesji posterowej zdobyli Marta Piasecka i Jakub Tabor za poster "Analiza możliwości zastosowania danych wysokościowych dostępnych bez opłat w praktyce geodezyjnej na przykładzie fragmentu Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej".

Ostatnią częścią konferencji był Panel Dyskusyjny między studentami a zaproszonymi gośćmi. Przedsiębiorcy odpowiadali na pytania, które najbardziej nurtowały studentów, a także opowiedzieli o swojej pracy i oczekiwaniach wobec przyszłych pracowników.

Konferencje - aktualności

15 kwietnia 2024

Konferencja „Technologie satelitarne w zarządzaniu kryzysowym” odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, a zaadresowana jest do decydentów, administracji...

03 kwietnia 2024

W dniach 23-25 września 2024 r. w Olsztynie odbędzie się XLVI Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna pod hasłem „Od Kopernika do współczesnej geoinformatyki – interdyscyplinarne podejście do...

28 marca 2024

WODGiK w Katowicach zaprasza na III edycję konferencji "Regionalna Infrastruktur Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. GIS na szczycie".

27 marca 2024

W dniach 14-19 czerwca 2024 r w Pradze odbędzie się GRASS GIS Community meeting - spotkanie użytkowników i programistów tego wolnego oprogramowania GIS.

22 marca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS, czyli ogólnopolska konferencja zrzeszająca wszystkich entuzjastów oprogramowania.

20 marca 2024

W Podzamczu pod Chęcinami odbyła się jubileuszowa X Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. To wydarzenie, które już od dekady gromadzi specjalistów z dziedziny geodezji i kartografii z całego regionu...

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

18 marca 2024

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych CBK PAN zapraszają do udziału w seminarium, którego celem jest prezentacja programu obserwacji Ziemi – Copernicus.

12 marca 2024

W dniach 25 – 27 września 2024 we Wrocławiu odbędzie się IX Międzynarodowe Kolokwium ESA na temat naukowych i podstawowych aspektów GNSS. Jest to pierwsza edycja konferencji ESA, która odbędzie się...

12 marca 2024

W dniu 9 kwietnia 2024 roku w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja naukowo-techniczna „25 lat Wiosny w Geodezji i Kartografii”.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser