Kongres GIS 2023 – moc informacji przestrzennych

Po największej na świecie konferencji użytkowników GIS, czas na największe takie wydarzenie w Polsce. Już 25 października rozpocznie się organizowany przez Esri Polska Kongres GIS 2023.

Obok przywiezionych wprost z San Diego inspiracji i newsów ze świata GIS, na Kongresie GIS będzie można zapoznać się z tym, jak technologię geolokalizacji w swej działalności wykorzystują m.in. Allegro, Orange, Tatrzański Park Narodowy i Gaz-System, miasta jak Warszawa, Łódź czy Kraków, uczelnie, administracja centralna i samorządowa oraz wiele innych podmiotów. Podzielą się one swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu wykorzystania informacji przestrzennych w biznesie. Wydarzenie wskaże kierunki rozwoju i pokaże, jak budować przewagę konkurencyjną w oparciu o przestrzenne analizy danych.

– Choć nasza globalna wioska staje się coraz mniejsza, to zwiększa się poziom skomplikowania zależności pomiędzy jej częściami – zauważa Bogdan Zawiśliński, Dyrektor Sprzedaży w Esri Polska. – By rozumieć rzeczywistość organizacje potrzebują źródła informacji, przewodnika. Mapy, która pozwoli zorientować się w sytuacji i podjąć najlepsze w danej chwili decyzje, w dodatku szybko. Dlatego po raz kolejny organizujemy Kongres GIS, by w społeczności użytkowników technologii geolokalizacji wymieniać się doświadczeniami, najlepszymi praktykami, pomysłami, dzielić się przykładami zrealizowanych projektów i inspirować do rozwoju. Dokładnie tak samo, jak kilka miesięcy temu miało to miejsce w kalifornijskim San Diego podczas światowego Esri User Conference 2023, gdzie pojawiła się silna reprezentacja polskich organizacji, które już dziś z sukcesami wykorzystują technologię geoprzestrzenną.

Goście kongresu będą mogli poznać najnowsze trendy, rozwiązania i na rzędzia GIS. Spotkanie będzie też wyśmienitą okazją do rozmowy o dobrych praktykach związanych z wdrożeniem i unowocześnieniem systemu GIS w przedsiębiorstwie, urzędzie czy firmie prywatnej. Z pewnością nie zabraknie też dyskusji o tym, jak wykorzystać potencjał informacji przestrzennej i dzięki temu usprawniać procesy decyzyjne.

– Choć od słynnego Yellowstone jesteśmy mniejsi czterdziestokrotnie, to dorównujemy mu w liczbie gości. Odwiedza nas ponad 4 mln osób w ciągu roku. Pogodzenie ruchu turystycznego o takim natężeniu z ochroną przyrody stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście wspierają nas narzędzia bazujące na GIS – mówi Katarzyna Dąbrowska-Stanik, Starszy Specjalista w Zespole ds. Danych Przestrzennych Tatrzańskiego Parku Narodowego. – O tym, jak zbieramy dane GIS, do czego wykorzystujemy aplikacje mobilne, a do czego drona, jak przetwarzamy i wizualizujemy pozyskane dane opowiemy podczas naszej prezentacji „Przykłady wykorzystania systemu ArcGIS Enterprise w Tatrzańskim Parku Narodowym”.

Tegoroczna edycja kongresu organizowana jest pod hasłem „Zmień perspektywę!”. Jest to odzwierciedleniem faktu, że rozwiązania bazujące na GIS pozwalają wykorzystującym je organizacjom w zupełnie nowy sposób spojrzeć na swoją działalność i otoczenie, a w efekcie dostrzec to, czego często nie widzą inni. O tej nowej perspektywie podczas dwudniowego spotkania opowiadać będą przedstawiciele administracji centralnej i samorządowej, biznesu, operatorzy logistyczni, zarządzający infrastrukturą krytyczną i naukowcy.

Wszystko to podczas dwudniowego spotkania (25-26 października) w wyjątkowych wnętrzach pochodzącej z XIX wieku Cukrowni Żnin. Miejsce to będzie stanowiło dodatkowy pretekst do zmiany perspektywy patrzenia na codzienne wyzwania przez uczestników kongresu. Pozwoli dotknąć historii i podjąć refleksję nad rewolucjami technologicznymi, które odciskają wyraźny ślad na naszej rzeczywistości. Dziś uczestniczymy w czwartej z nich, a technologia geoprzestrzenna jest jednym z jej najistotniejszych komponentów.

Więcej informacji o wydarzeniu, m.in. jego szczegółową agendę, a także formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej Kongres GIS 2023. Zapraszamy do udziału!

Konferencje - aktualności

22 lutego 2024

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 roku na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się XVIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji.

20 lutego 2024

W dniach 3–5 października 2024 roku w Szczecinie i Pobierowie odbędzie się XXXV Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii pod hasłem "Społeczna rola kartografii".

31 stycznia 2024

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2024 r. w Trnavie już po raz dwudziesty ósmy odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Czesko-Słowacko-Polskie Dni Geodezji.

23 stycznia 2024

Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii zaprasza do udziału w międzynarodowej Konferencji pt. „Narzędzia do przekazywania rolnikom informacji na temat plonów z użytków zielonych w...

09 stycznia 2024

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbędzie się konferencja online podsumowującej działania realizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

08 stycznia 2024

W dniach 18-20 września 2024 r. w Szczecinie odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych...

19 grudnia 2023

W piątek 8 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyło się VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci orgaznizowane przez KNG Dahlta, czyli...

01 grudnia 2023

W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, Dzień Teledetekcji odbędzie się pod hasłem "Od Kopernika do Łazika. Rok kopernikański - kosmiczne zagadnienia".

28 listopada 2023

Drony do oceny stanu powietrza i upraw, do monitoringu obszarów leśnych, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej – te i wiele więcej zastosowań nowoczesnych technologii pomiarowych...

24 listopada 2023

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Coll. Biologicum UAM w Poznaniu odbędzie się VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Pierwszy dzień obrad...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser