GUGIK rozpoczął prace związane z automatycznym generowaniem trzeciej wersji wizualizacji kartograficznych bazy BDOT10k

Nowo wygenerowane wizualizacje kartograficzne bazy BDOT10k w skali 1 : 10 000 dostępne są już w formacie PDF dla obszaru województwa lubuskiego, ale sukcesywnie dane będą aktualizowane dla kolejnych województw.
Biblioteka Uniwersytecka w Białymstoku udostępniła w Internecie kolekcję ponad 200 historycznych map

Najcenniejsze zbiory kartograficzne Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku możemy teraz przeglądać w Internecie. Są to przede wszystkim mapy ogólnogeograficzne, topograficzne i wojskowe oraz plany miast czy regionów.
Mapy i plany Koszalina do 1945 roku

W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja najnowszej publikacji Archiwum Państwowego w Koszalinie pt. „Mapy i plany Koszalina do 1945 roku”, pod redakcją Doroty Cywińskiej.
GUGiK zaktualizował mapę pokrycia terenu

Główny Urząd Geodezji i Kartografii w ramach prac własnych przygotował aktualizację kartograficznego opracowania tematycznego w postaci cyfrowej mapy pokrycia terenu Polski (1:500 000) – wydanie 2023 r.
Polak wiceprezydentem Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej

Dr hab. Dariusz Dukaczewski został wybrany przez Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej (ang. International Cartographic Association) na wiceprezydenta tej organizacji na kadencję 2023-2027.
Kartografia Warszawy na przestrzeni stuleci w Bibliotece na Koszykowej

Do końca sierpnia w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy - Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego można oglądać wystawę "Kartografia Warszawy na przestrzeni stuleci"
GUGiK zaktualizował mapę administracyjną w skali 1:500 000
Główny Urząd Geodezji i Kartografii w ramach prac własnych przygotował kartograficzne opracowanie tematyczne w postaci cyfrowej mapy administracyjnej Polski (1:500 000) – wydanie z 2023 r.
Unikalna mapa trafiła do zbiorów Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

Książnica Pomorska w Szczecinie pozyskała z berlińskiego antykwariatu mapę "Quarta Europe Tabula" wg Nicolausa Germanusa, pochodzącą z wydanej w Rzymie w 1478 roku Geografii Ptolemeusza. To jedyna mapa z tego okresu w zbiorach biblioteki. Jej uroczysta prezentacji odbyła się 27 czerwca br.
Więcej artykułów…
- Wizualizacje kartograficzne BDOT10k w skali 1:50 000 już dla całego kraju
- Zaktualizowane wizualizacje kartograficzne BDOT10k w skali 1:25 000 już dla całego kraju
- GUGiK: Wizualizacje kartograficzne BDOT10k także w skali 1:50 000
- Zaktualizowane wizualizacje kartograficzne BDOT10k w skali 1:25 000 już dla połowy województw
- PIG-PIB opracował kolejny tom Atlasu geologicznego wybranych złóż węgla brunatnego w Polsce
- 100 lat temu ukazał się pierwszy numer Polskiego Przeglądu Kartograficznego. Zobacz jak wyglądał
Strona 1 z 37