PAŻP pracuje nad nową aplikacją mobilną do koordynacji lotów BSP

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) kontynuuje prace nad rozwijaniem narzędzi wspierających operatorów bezzałogowych statków powietrznych w ramach systemu PansaUTM.
Check-In PANSA zamiast DroneRadar

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej z dniem 28 września br. uruchomiła funkcję zgłaszania lotów na stronie checkin.pansa.pl.
Powstaje mapa, która pomoże w bezpiecznym lataniu dronami

Od kilkunastu dni, częściej niż zwykle, nad podwarszawskimi gminami można zobaczyć drony. W ten sposób realizowany jest projekt unijny „Usługi cyfrowe dla Bezzałogowych Statków Powietrznych”, w ramach którego powstanie specjalna mapa zwiększająca bezpieczeństwo lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi (BSP).
Drony rozpoznawcze Asseco już w polskiej armii

W ramach realizacji przetargu dla Wojska Polskiego, Asseco oddało do użytku armii 6 zestawów Bezzałogowego Systemu Powietrznego Mayfly. Każdy zestaw składa się z 4 dronów, a także stacji kierowania i kontroli z dedykowanym oprogramowaniem oraz pakietem akcesoriów. Nowy sprzęt umożliwi m.in. prowadzenie obserwacji dzienno-nocnych przeciwnika i terenu, ocenę skutków rażenia, wykrywanie celów oraz obserwację pomieszczeń w terenie zurbanizowanym.
Kraków: Nowe studia podyplomowe dotyczące pozyskiwania danych z wykorzystaniem dronów

"Praktyczne aspekty przetwarzania danych pozyskanych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych (BSP)" to nowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
Urzędnicy z Metropolii GZM uczą się o dronach i przymierzają się do budowy trzeciego wymiaru miasta

Metropolia GZM utworzyła Dronową Szkołę Prototypowania, której celem jest przeszkolenie urzędników z nowych technologii bezzałogowych i przygotowanie ich do budowy trzeciego wymiaru miasta.
Drony i AI pomogą zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego

Konsorcjum ZDG TOR, SkySnap oraz Politechniki Krakowskiej opracowuje kompleksowy system, którego celem jest stworzenie – w oparciu o dane zbierane przez drony oraz sztuczną inteligencję – rozwiązania wspomagającego zarządzanie bezpieczeństwem ruchu drogowego.
Droniada 2022 - trwa nabór do konkursu

Do końca stycznia można zgłosić się do konkursu technologicznego Droniada, który odbędzie się w dniach 25 – 30 czerwca 2022 r. Wydarzenie skierowane jest do uczelni, instytucji badawczo-rozwojowych, firm z kręgu technologii przemysłu 4.0, jak również do samych innowatorów.
Wstrzymano rozwój i utrzymanie aplikacji Droneradar

Z dniem 22 października 2021 roku wstrzymano rozwój i utrzymanie aplikacji Droneradar dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych, która zintegrowana jest PansaUTM.
Więcej artykułów…
- Dron dostarczy defibrylator. Pierwsze loty w Sosnowcu już jesienią
- 13 projektów w drugim etapie konkursu na stworzenie bojowych dronów
- Aktualizacja aplikacji Droneradar
- Konkurs dla wojskowych studentów na stworzenie bojowych dronów
- Nowe zasady lotów dronami. Co się zmieni?
- Drony uratowały już ponad 500 osób. Mapa firmy DJI
- Przetestowano system BFPaaS do oceny ryzyka lotów dronami
- We Wrocławiu powstał klaster, który stawia na rozwój autonomicznych dronów
Strona 1 z 5