Globema zaprasza na konferencję dotyczącą pracy z danymi

Już w czerwcu odbędzie się bezpłatna konferencja „Dane / Wiedza / Innowacje”, organizowana w Warszawie przez firmę Globema. Wydarzenie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wizualizacją danych w kontekście biznesowym. Patronem wydarzenia jest portal gisplay.pl.

Globema zaprasza na konferencję dotyczącą danych

Żyjemy w czasach informacji. Codziennie wytwarzamy i przetwarzamy ogromne ilości danych. Co zrobić, aby praca z nimi miała sens, przebiegała sprawnie, a gromadzone dane można było łatwo zamienić w użyteczne informacje, które pomogą rozwijać się biznesowi czy usprawnić działanie rożnego rodzaju instytucji?

Te pytanie stały się inspiracją do zorganizowania konferencji „Dane / Wiedza / Innowacje”. Podczas wydarzenia eksperci pracy z danymi i przedstawiciele świata biznesu omówią wyzwania i możliwości związane bezpośrednio ze zbieraniem, przetwarzaniem i wizualizacją danych. Zostaną zaprezentowane także rozwiązania, które ułatwiają pracę z danymi. Konferencja będzie świetną okazją do pogłębienia wiedzy o danych i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

Wydarzenie kierowane jest do wszystkich, którzy na co dzień pracują z danymi, przede wszystkim z sektora: ubezpieczeniowego, finansowego, administracji publicznej, nieruchomości, handlu detalicznego, energetycznego (w tym OZE), ciepłowniczego, wod-kan, telekomunikacyjnego, prawnego (kancelarie notarialne) czy budowlanego oraz wszystkich innych poszukujących wiedzy na temat nowoczesnego pozyskiwania, przetwarzania i wizualizacji danych (szczególnie w odniesieniu przestrzennym).

W przeszłości Globema kilkukrotnie organizowała podobne spotkania, takie jak, cieszący się ogromną popularnością wśród specjalistów pracujących z danymi, FME World Tour (4 edycje). Organizatorzy liczą, że konferencja „Dane / Wiedza / Innowacje” będzie równie ciekawa i inspirująca.

Program i zapisy na konferencję

Konferencja „Dane / Wiedza / Innowacje” odbędzie się 14 czerwca 2023 w Centrum konferencyjno-szkoleniowym Golden Floor Eurocentrum w Warszawie.

Program konferencji, podzielony na 3 bloki tematyczne, będzie skupiał się na 3 różnych etapach pracy z danymi: pozyskaniu danych, ich przetwarzaniu oraz wizualizacji. Zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania IT, które wspierają każdy z tych etapów.

W przededniu konferencji – 13 czerwca 2023 – odbędą się warsztaty poświęcone przetwarzaniu danych w praktyce. Z kodem "GISPLAY" otrzymują Państwo 15% zniżki na warsztaty.

Udział w samej konferencji jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Więcej informacji na temat programu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie wydarzenia.

Konferencje - aktualności

22 lutego 2024

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 roku na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się XVIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji.

20 lutego 2024

W dniach 3–5 października 2024 roku w Szczecinie i Pobierowie odbędzie się XXXV Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii pod hasłem "Społeczna rola kartografii".

31 stycznia 2024

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2024 r. w Trnavie już po raz dwudziesty ósmy odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Czesko-Słowacko-Polskie Dni Geodezji.

23 stycznia 2024

Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii zaprasza do udziału w międzynarodowej Konferencji pt. „Narzędzia do przekazywania rolnikom informacji na temat plonów z użytków zielonych w...

09 stycznia 2024

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbędzie się konferencja online podsumowującej działania realizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

08 stycznia 2024

W dniach 18-20 września 2024 r. w Szczecinie odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych...

19 grudnia 2023

W piątek 8 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyło się VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci orgaznizowane przez KNG Dahlta, czyli...

01 grudnia 2023

W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, Dzień Teledetekcji odbędzie się pod hasłem "Od Kopernika do Łazika. Rok kopernikański - kosmiczne zagadnienia".

28 listopada 2023

Drony do oceny stanu powietrza i upraw, do monitoringu obszarów leśnych, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej – te i wiele więcej zastosowań nowoczesnych technologii pomiarowych...

24 listopada 2023

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Coll. Biologicum UAM w Poznaniu odbędzie się VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Pierwszy dzień obrad...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser