Wykłady, warsztaty i prezentacje sprzętu. Wrocławski GIS Day za nami

W dniach 15-16 listopada odbyła się dziesiąta edycja Wrocławskiego Dnia GIS, organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Geodetów z UPWr oraz Koło Naukowo-Badawcze GIS z PWr.

Uczestnicy mogli odwiedzić stoiska firm i organizacji związanych z branżą geoinformatyczną (fot. UPWr)

Uczestnicy mogli odwiedzić stoiska firm i organizacji związanych z branżą geoinformatyczną (fot. UPWr)

Pierwszego dnia uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać cyklu fascynujących wykładów prezentowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wśród prelegentów znaleźli się dr Kamil Smolak omawiający, jak telefony w naszej kieszeni przyczyniają się do tworzenia inteligentnych miast oraz dr Adam Michalski przedstawiający „Anamorfozy - mapy nieoczywiste”

Podczas przerw między wykładami uczestnicy mogli odwiedzić stoiska sponsorskie firm i organizacji związanych z branżą geoinformatyczną

Drugiego dnia uczniowie szkół średnich  mieli okazję wziąć udział w warsztatach. Na pierwszym uczestnicy odkrywali teledetekcję optyczną w praktyce. Podczas zajęć poznawali sztukę analizy środowiska, eksplorując barwne kompozycje i wskaźniki spektralne. Warsztat stanowił praktyczne wprowadzenie do technik teledetekcji, umożliwiając zrozumienie procesów analizy i interpretacji danych.

Na drugim warsztacie uczestnicy mieli okazję poznać techniki pomiaru, wykorzystanie w GIS, metody opracowania i finalne produkty skanowania laserowego. Warsztaty te stanowiły spojrzenie na technologię skanowania laserowego, dostarczając praktycznej wiedzy z zakresu pomiarów trójwymiarowych.

Trzeci warsztat, zatytułowany "Znajdź słoik", to unikalna gra na terenie Kampusu Grunwaldzkiego. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją orientację przestrzenną, posługując się współrzędnymi, planami i mapami.

Ostatni warsztat skupiał się na tworzeniu modeli 3D przy użyciu technik fotogrametrycznych. Uczestnicy korzystali z prostego narzędzia - smartfona, aby przenieść rzeczywisty świat do wirtualnej przestrzeni. Warsztat ten dostarczył praktycznej wiedzy na temat procesu tworzenia fotomodeli 3D.

Podczas wydarzenia Politechnika Wrocławska również przygotowała warsztaty, które odbyły się na terenie PWr.

Maurycy Hechmann, przewodniczący SKN Geodetów, podkreślił, że wydarzenie nie tylko stanowiło okazję do poszerzenia wiedzy, ale też praktycznego doświadczenia, bo uczestnicy mogli bezpośrednio pracować z profesjonalnym sprzętem i oprogramowaniem.

Źródło: UPWr

Konferencje - aktualności

12 lipca 2024

Już 15 lipca rozpoczyna się Esri User Conference 2024 - największe na świecie coroczne spotkanie użytkowników rozwiązań Esri odbędzie się w dniach 15-19 lipca 2024 roku w San Diego w Kalifornii.

01 lipca 2024

State of the Map Europe to międzynarodowe wydarzenie kartograficzne odbywające się co roku w różnych krajach pod patronatem OpenStreetMap Foundation. Celem tych spotkań jest wymiana doświadczeń,...

27 czerwca 2024

W dniach 26-27 września 2024 roku w Ciechanowcu odbędzie się XVII Podlaskie Forum GIS pt. „AI – nowoczesne rozwiązania, szansa rozwoju czy zagrożenia w GIS?"

26 czerwca 2024

Do końca czerwca przyjmowane są zgłoszenia do XI edycji Ogólnopolskiej Konferencji "GIS w Nauce", która odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku na Politechnice Gdańskiej.

25 czerwca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS. Wydarzenie, które ma miejsce na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama...

14 czerwca 2024

W dniach 23-25 października 2024 r. we Wrocławiu w formie hybrydowej odbędzie się międzynarodowa konferencja XXIV Conference of PhD Students and Young Scientists (wcześniej Konferencja Doktorantów i...

05 czerwca 2024

We wtorek 4 czerwca we Wrocławiu odbyła się jubileuszowa edycja konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego". Jak co roku, nie zabrakło ciekawych prelekcji dających mocny,...

22 maja 2024

W dniach 16-18 września 2024 roku w Szczecinie odbędzie się I Międzynarodowa Szkoła Letnia organizowana przez Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (PTFiT) wraz z Niemieckim Towarzystwem...

20 maja 2024

W niedzielę (19 maja) w Akrze, stolicy Ghany rozpoczęło się jedno z największych spotkań geodezyjnych na świecie - FIG Working Week 2024.

17 maja 2024

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich zaprasza na szkolenie on-line i warsztaty stacjonarne dotyczące planowania przestrzennego po nowelizacji ustawy.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser