Wykłady, warsztaty i prezentacje sprzętu. Wrocławski GIS Day za nami

W dniach 15-16 listopada odbyła się dziesiąta edycja Wrocławskiego Dnia GIS, organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Geodetów z UPWr oraz Koło Naukowo-Badawcze GIS z PWr.

Uczestnicy mogli odwiedzić stoiska firm i organizacji związanych z branżą geoinformatyczną (fot. UPWr)

Uczestnicy mogli odwiedzić stoiska firm i organizacji związanych z branżą geoinformatyczną (fot. UPWr)

Pierwszego dnia uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać cyklu fascynujących wykładów prezentowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wśród prelegentów znaleźli się dr Kamil Smolak omawiający, jak telefony w naszej kieszeni przyczyniają się do tworzenia inteligentnych miast oraz dr Adam Michalski przedstawiający „Anamorfozy - mapy nieoczywiste”

Podczas przerw między wykładami uczestnicy mogli odwiedzić stoiska sponsorskie firm i organizacji związanych z branżą geoinformatyczną

Drugiego dnia uczniowie szkół średnich  mieli okazję wziąć udział w warsztatach. Na pierwszym uczestnicy odkrywali teledetekcję optyczną w praktyce. Podczas zajęć poznawali sztukę analizy środowiska, eksplorując barwne kompozycje i wskaźniki spektralne. Warsztat stanowił praktyczne wprowadzenie do technik teledetekcji, umożliwiając zrozumienie procesów analizy i interpretacji danych.

Na drugim warsztacie uczestnicy mieli okazję poznać techniki pomiaru, wykorzystanie w GIS, metody opracowania i finalne produkty skanowania laserowego. Warsztaty te stanowiły spojrzenie na technologię skanowania laserowego, dostarczając praktycznej wiedzy z zakresu pomiarów trójwymiarowych.

Trzeci warsztat, zatytułowany "Znajdź słoik", to unikalna gra na terenie Kampusu Grunwaldzkiego. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją orientację przestrzenną, posługując się współrzędnymi, planami i mapami.

Ostatni warsztat skupiał się na tworzeniu modeli 3D przy użyciu technik fotogrametrycznych. Uczestnicy korzystali z prostego narzędzia - smartfona, aby przenieść rzeczywisty świat do wirtualnej przestrzeni. Warsztat ten dostarczył praktycznej wiedzy na temat procesu tworzenia fotomodeli 3D.

Podczas wydarzenia Politechnika Wrocławska również przygotowała warsztaty, które odbyły się na terenie PWr.

Maurycy Hechmann, przewodniczący SKN Geodetów, podkreślił, że wydarzenie nie tylko stanowiło okazję do poszerzenia wiedzy, ale też praktycznego doświadczenia, bo uczestnicy mogli bezpośrednio pracować z profesjonalnym sprzętem i oprogramowaniem.

Źródło: UPWr

Konferencje - aktualności

22 lutego 2024

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 roku na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się XVIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji.

20 lutego 2024

W dniach 3–5 października 2024 roku w Szczecinie i Pobierowie odbędzie się XXXV Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii pod hasłem "Społeczna rola kartografii".

31 stycznia 2024

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2024 r. w Trnavie już po raz dwudziesty ósmy odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Czesko-Słowacko-Polskie Dni Geodezji.

23 stycznia 2024

Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii zaprasza do udziału w międzynarodowej Konferencji pt. „Narzędzia do przekazywania rolnikom informacji na temat plonów z użytków zielonych w...

09 stycznia 2024

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbędzie się konferencja online podsumowującej działania realizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

08 stycznia 2024

W dniach 18-20 września 2024 r. w Szczecinie odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych...

19 grudnia 2023

W piątek 8 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyło się VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci orgaznizowane przez KNG Dahlta, czyli...

01 grudnia 2023

W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, Dzień Teledetekcji odbędzie się pod hasłem "Od Kopernika do Łazika. Rok kopernikański - kosmiczne zagadnienia".

28 listopada 2023

Drony do oceny stanu powietrza i upraw, do monitoringu obszarów leśnych, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej – te i wiele więcej zastosowań nowoczesnych technologii pomiarowych...

24 listopada 2023

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Coll. Biologicum UAM w Poznaniu odbędzie się VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Pierwszy dzień obrad...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser