GIS Day 2023 - Co, gdzie i kiedy? Lista wydarzeń

W tym tygodniu (15 listopada) obchodzimy Dzień GIS-u. Z tej okazji na całym świecie, w tym także w Polsce, organizowanych jest szereg wydarzeń, na których nie zabraknie ciekawych wykładów, warsztatów i konkursów upowszechniających ideę GIS-u.

gisday mapa

 Lokalizacje tegorocznych obchodów Dnia GIS na mapie Esri

Inicjatorem Dnia GIS jest National Geographic Society oraz firma Esri. Dzień ten obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku. Jest to wydarzenie o skali globalnej, będące częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej (Geography Awareness Week). W tym dniu twórcy technologii oraz idei GIS dzielą się swoimi osiągnięciami oraz przedstawiają perspektywy rozwoju. Prezentują najnowocześniejsze aplikacje oraz propagują ich wdrażanie w ośrodkach akademickich, naukowych, szkołach czy innych ośrodkach na całym świecie. Tegoroczny GIS Day obchodzony będzie 15 listopada i w tym dniu odbędzie się większość imprez.


Bydgoszcz

Na GIS Day w Bydgoszczy, który odbędzie się w dniach 15-16 listopada, zaprasza Zespół Szkół Budowlanych.


Gdańsk, Gdynia

W tym roku Trójmiejski GIS Day odbędzie się w dniu 15 listopada w dwóch lokalizacjach, na Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Morskim.


Kraków

Pod hasłem „Odkrywaj, analizuj, działaj!” 15 listopada odbędzie się tegoroczny GIS Day na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.


Lublin

Organizatorem Dnia GIS na UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT, działające przy Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.


Łódź

Obchody łódzkiego Dnia GIS 2023 odbędą się 15 listopada w budynku Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Narutowicza 88, Łódź, aula 19). Rozpoczęcie o godz. 9:00.


Olsztyn

Na GIS Day w Olsztynie zaprasza Wydział Geoinżynierii UWM, 17 listopada. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.


Poznań

Poznański GIS Day 2023 odbędzie się 15 listopada na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Sosnowiec

Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Śląskie Laboratorium GIS oraz PTG Odział Katowicki zapraszają na GIS Day 2023 na Uniwersytecie Śląskim, który odbędzie się w dniu 17 listopada.


Toruń

Na GIS Day w Toruniu zaprasza: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a także Zespół Szkół Technicznych w Toruniu.


Warszawa

GIS w Stolicy odbędzie się 23 listopada na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Wrocław

W dniach 15-16 listopada odbędzie się dziesiąta edycja Wrocławskiego Dnia GIS. Wrocławski GIS Day organizowany jest dzięki współpracy Koła Naukowo Badawczego GIS im. dr inż. Józefa Woźniaka działającego przy Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz Studenckiego Koła Naukowego Geodetów funkcjonującego na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego.


Konferencje - aktualności

22 lutego 2024

W dniach 18 - 19 kwietnia 2024 roku na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się XVIII Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji.

20 lutego 2024

W dniach 3–5 października 2024 roku w Szczecinie i Pobierowie odbędzie się XXXV Ogólnopolska Konferencja Historyków Kartografii pod hasłem "Społeczna rola kartografii".

31 stycznia 2024

W dniach 30 maja – 1 czerwca 2024 r. w Trnavie już po raz dwudziesty ósmy odbędą się tradycyjne Międzynarodowe Czesko-Słowacko-Polskie Dni Geodezji.

23 stycznia 2024

Centrum Teledetekcji w Instytucie Geodezji i Kartografii zaprasza do udziału w międzynarodowej Konferencji pt. „Narzędzia do przekazywania rolnikom informacji na temat plonów z użytków zielonych w...

09 stycznia 2024

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbędzie się konferencja online podsumowującej działania realizowane w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP).

08 stycznia 2024

W dniach 18-20 września 2024 r. w Szczecinie odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych...

19 grudnia 2023

W piątek 8 grudnia na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie odbyło się VIII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci orgaznizowane przez KNG Dahlta, czyli...

01 grudnia 2023

W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, Dzień Teledetekcji odbędzie się pod hasłem "Od Kopernika do Łazika. Rok kopernikański - kosmiczne zagadnienia".

28 listopada 2023

Drony do oceny stanu powietrza i upraw, do monitoringu obszarów leśnych, do pozyskiwania danych, a nawet do inspekcji budowlanej – te i wiele więcej zastosowań nowoczesnych technologii pomiarowych...

24 listopada 2023

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Coll. Biologicum UAM w Poznaniu odbędzie się VIII Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Pierwszy dzień obrad...

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser