GIS Day 2023 - Co, gdzie i kiedy? Lista wydarzeń

W tym tygodniu (15 listopada) obchodzimy Dzień GIS-u. Z tej okazji na całym świecie, w tym także w Polsce, organizowanych jest szereg wydarzeń, na których nie zabraknie ciekawych wykładów, warsztatów i konkursów upowszechniających ideę GIS-u.

gisday mapa

 Lokalizacje tegorocznych obchodów Dnia GIS na mapie Esri

Inicjatorem Dnia GIS jest National Geographic Society oraz firma Esri. Dzień ten obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku. Jest to wydarzenie o skali globalnej, będące częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej (Geography Awareness Week). W tym dniu twórcy technologii oraz idei GIS dzielą się swoimi osiągnięciami oraz przedstawiają perspektywy rozwoju. Prezentują najnowocześniejsze aplikacje oraz propagują ich wdrażanie w ośrodkach akademickich, naukowych, szkołach czy innych ośrodkach na całym świecie. Tegoroczny GIS Day obchodzony będzie 15 listopada i w tym dniu odbędzie się większość imprez.


Bydgoszcz

Na GIS Day w Bydgoszczy, który odbędzie się w dniach 15-16 listopada, zaprasza Zespół Szkół Budowlanych.


Gdańsk, Gdynia

W tym roku Trójmiejski GIS Day odbędzie się w dniu 15 listopada w dwóch lokalizacjach, na Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Morskim.


Kraków

Pod hasłem „Odkrywaj, analizuj, działaj!” 15 listopada odbędzie się tegoroczny GIS Day na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.


Lublin

Organizatorem Dnia GIS na UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT, działające przy Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.


Łódź

Obchody łódzkiego Dnia GIS 2023 odbędą się 15 listopada w budynku Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Narutowicza 88, Łódź, aula 19). Rozpoczęcie o godz. 9:00.


Olsztyn

Na GIS Day w Olsztynie zaprasza Wydział Geoinżynierii UWM, 17 listopada. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.


Poznań

Poznański GIS Day 2023 odbędzie się 15 listopada na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Sosnowiec

Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Śląskie Laboratorium GIS oraz PTG Odział Katowicki zapraszają na GIS Day 2023 na Uniwersytecie Śląskim, który odbędzie się w dniu 17 listopada.


Toruń

Na GIS Day w Toruniu zaprasza: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytet Mikołaja Kopernika, a także Zespół Szkół Technicznych w Toruniu.


Warszawa

GIS w Stolicy odbędzie się 23 listopada na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Wrocław

W dniach 15-16 listopada odbędzie się dziesiąta edycja Wrocławskiego Dnia GIS. Wrocławski GIS Day organizowany jest dzięki współpracy Koła Naukowo Badawczego GIS im. dr inż. Józefa Woźniaka działającego przy Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz Studenckiego Koła Naukowego Geodetów funkcjonującego na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego.


Konferencje - aktualności

12 lipca 2024

Już 15 lipca rozpoczyna się Esri User Conference 2024 - największe na świecie coroczne spotkanie użytkowników rozwiązań Esri odbędzie się w dniach 15-19 lipca 2024 roku w San Diego w Kalifornii.

01 lipca 2024

State of the Map Europe to międzynarodowe wydarzenie kartograficzne odbywające się co roku w różnych krajach pod patronatem OpenStreetMap Foundation. Celem tych spotkań jest wymiana doświadczeń,...

27 czerwca 2024

W dniach 26-27 września 2024 roku w Ciechanowcu odbędzie się XVII Podlaskie Forum GIS pt. „AI – nowoczesne rozwiązania, szansa rozwoju czy zagrożenia w GIS?"

26 czerwca 2024

Do końca czerwca przyjmowane są zgłoszenia do XI edycji Ogólnopolskiej Konferencji "GIS w Nauce", która odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku na Politechnice Gdańskiej.

25 czerwca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS. Wydarzenie, które ma miejsce na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama...

14 czerwca 2024

W dniach 23-25 października 2024 r. we Wrocławiu w formie hybrydowej odbędzie się międzynarodowa konferencja XXIV Conference of PhD Students and Young Scientists (wcześniej Konferencja Doktorantów i...

05 czerwca 2024

We wtorek 4 czerwca we Wrocławiu odbyła się jubileuszowa edycja konferencji „Informacja przestrzenna IMPULSEM dla rozwoju lokalnego". Jak co roku, nie zabrakło ciekawych prelekcji dających mocny,...

22 maja 2024

W dniach 16-18 września 2024 roku w Szczecinie odbędzie się I Międzynarodowa Szkoła Letnia organizowana przez Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji (PTFiT) wraz z Niemieckim Towarzystwem...

20 maja 2024

W niedzielę (19 maja) w Akrze, stolicy Ghany rozpoczęło się jedno z największych spotkań geodezyjnych na świecie - FIG Working Week 2024.

17 maja 2024

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich zaprasza na szkolenie on-line i warsztaty stacjonarne dotyczące planowania przestrzennego po nowelizacji ustawy.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser