Specjalista ds. zagrożeń geologicznych w Centrum Geozagrożeń PIG-PIB (Warszawa)

Dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego ogłasza konkurs na stanowisko:

Specjalista ds. zagrożeń geologicznych_TELEDETEKCJA w Centrum Geozagrożeń PIG-PIB

Liczba etatów: 1  (umowa o pracę)

Wymiar etatu: 1

Miejsce wykonywania pracy:

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy

ul. Rakowiecka 4, 00-975 Warszawa

Opis stanowiska:

  • wykonywanie prac w zakresie geozagrożeń zawiązanych z analizą danych teledetekcyjnych i fotogrametrycznych takich jak satelitarne dane radarowe, satelitarne dane mulitspektralne, cyfrowe zdjęcia lotnicze i z UAV lotniczy i naziemny skaning laserowy;
  • wykonywanie analiz danych przestrzennych z zakresu zagrożeń geologicznych (min. osuwiska, osiadania, zapadliska);weryfikowanie i wprowadzanie danych do geologicznych baz danych w zakresie geozagrożeń;
  • wykonywanie badań w zakresie geozagrożeń, w szczególności praca z danymi satelitarnymi radarowymi w technice interferometrii satelitarnej InSAR, danymi, mulitspektralnymi, numerycznymi modelami terenu, danymi LIDAR (pozyskanie i przetwarzanie danych w programach teledetekcyjnych, analiza wyników w środowisku GIS);
  • wykonywanie pomiarów GNSS w terenie;
  • współudział w pracach naukowych (pisanie artykułów z przeprowadzonych badań, udział w konferencjach naukowych).

Wymagania:

  •  wykształcenie wyższe, preferowany kierunek Geodezja i Kartografia, Geologia lub pokrewny, lub studia podyplomowe z zakresu teledetekcji, fotogrametrii, geoinformatyki;
  • doświadczenie zawodowe min. 1 rok związane z pracą w środowisku GIS, danymi teledetekcyjnymi, kartografią lub pokrewnymi dziedzinami;
  • znajomość przynajmniej jednego programu do analiz teledetekcyjnych (np. ESA-SNAP, ENVI, ERDAS);
  • znajomość oprogramowania ArcGIS i/lub QGIS;
  • znajomość angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (B2);
  • znajomość zagadnień związanych z geozagrożeniami występującymi na terenie Polski.

Dodatkowe kwalifikacje i umiejętności:

  • znajomość metod przetwarzania satelitarnych danych radarowych w technice interferometrii radarowej;
  • umiejętność programowania w języku Python na poziomie podstawowym;
  • wysoka umiejętność samodzielnego uczenia;
  • kreatywność i otwartość na współpracę;
  • prawo jazdy kat. B;

Oferujemy:

  • umowę o pracę;
  • stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej;
  • wynagrodzenie oparte o przepisy Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy PIG-PIB;
  • elastyczny czas pracy (rozpoczęcie pracy w godz. 6-10);
  • benefity pozapłacowe (opiekę medyczną, ubezpieczenie grupowe oraz kartę Multisport);
  • rozbudowany pakiet socjalny;
  • możliwość rozwoju zawodowego, udział w szkoleniach.

Wymagane dokumenty:

  • cv, list motywacyjny;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i posiadane kwalifikacje;
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych;

Dodatkowe dokumenty:

w przypadku chęci wzięcia udziału kandydata w przyszłych rekrutacjach należy dołączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

Miejsce i sposób składania dokumentów:

Listownie na adres:

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy ul. Rakowiecka 4 00-975 Warszawa

Dział Spraw Personalnych z dopiskiem: „Rekrutacja na stanowisko ds. zagrożeń geologicznych_TELEDETEKCJA w Centrum Geozagrożeń” z podaniem imienia i nazwiska w lewym górnym rogu.

Osobiście:

w kancelarii ogólnej, pokój nr 1, w godz. 08:15–16.15 w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Rekrutacja na stanowisko ds. zagrożeń geologicznych_TELEDETEKCJA w Centrum Geozagrożeń” z podaniem imienia i nazwiska w lewym górnym rogu.

Oferty należy składać do dnia 25.02.2024