• gisplay.pl

NaviExpert i Emapa zacieśnią współpracę. Optigis przejmuje udziały Telematics Technologies

Spółka Optigis, do której należy Emapa SA, przejęła udziały spółki Telematics Technologies, do której należy m.in. nawigacja NaviEpxert.

- Z tym biznesem jest nam po prostu po prostu po drodze – podsumowuje transakcję przejęcia udziałów spółki Telematics Technologies Jerzy Cegliński, Prezes Optigis SA. Obie firmy od wielu lat ze sobą współpracują, oferując na polskim rynku komplementarne usługi w obszarze map, nawigacji, rozwiązań do obsługi flot i logistyki.

Do finalizacji umowy inwestycyjnej między Optigis SA, Telematics Technologies i Noble Fund Private Debt Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych - dotychczasowym udziałowcem większościowym Telematics Technologies - doszło 29 lutego 2024 roku.
 
Jak zgodnie deklaruje nowy Zarząd, w skład którego weszli Jerzy Cegliński i Marek Nowakowski – celem zakupu udziałów Telematics Technologies jest przyspieszenie rozwoju obu spółek dzięki synergiom kompetencyjnym, technologicznym, produktowym i sprzedażowym.
 
Firmy współpracują ze sobą od wielu lat. Należąca do Optigis Emapa jest m.in. dostawcą podkładu mapowego w nawigacji NaviExpert, dystrybuowanej na rynku otwartym i w sieciach operatorów GSM. Potencjalne synergie związane z transakcją wychodzą jednak daleko poza rynek usług nawigacyjnych i będą dotyczyć także rozwiązań skierowanych m.in. do flot samochodowych, branży logistycznej, a także ubezpieczeniowej.
 
- Cieszymy się na bliską współpracę z całym zespołem Telematics Technologies, który od lat dostarcza sprawdzone produkty setkom tysięcy klientów w Polsce – komentuje Jerzy Cegliński. 
 
Zdaniem Marka Nowakowskiego: - Połączenie kompetencji, zasobów i komplementarnych produktów Telematics Technologies i Emapy pozwoli dostarczać naszym obecnym i nowym  klientom znacznie większą wartość dodaną. Jak dodaje: - To również dobra  droga do rozwoju technologicznego i innowacji produktowych.
 
29 lutego, poza powołaniem nowego Zarządu, doszło do ukonstytuowania nowej Rady Nadzorczej Telematics Technologies. Jej przewodniczącym został Mariusz Stasiak, Prezes Emapy. Oprócz niego w Radzie Nadzorczej zasiedli także Tomasz Kowalczyk, Edyta Słomska i Adam Bąkowski, który przez 10 lat pełnił funkcję Prezesa Telematics Technologies/NaviExpert.
 
- Przejęcie udziałów Telematics Technologies przez Optigis to przełomowy moment. Po raz pierwszy, w ponad 18-letniej historii firmy, spółka pozyskała strategicznego inwestora branżowego, który doskonale rozumie ten rynek. To otwiera przed nią zupełnie nowe możliwości – komentuje Bąkowski.
 
O ambitnych planach w komunikacie dotyczącym przejęcia Telematics Technologies przez Optigis mówi także Mariusz Stasiak: - W planach mamy nowe innowacyjne produkty i usługi, które w sposób istotny rozszerzą nasze dotychczasowe rynki zbytu.

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser