• gisplay.pl

Granty na polsko-chińskie projekty badawcze z zakresu GNSS

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki trzeciej edycji międzynarodowego konkursu SHENG na polsko-chińskie projekty. Wśród wniosków zakwalifikowanych do finansowania znalazły się 2 projekty z zakresu GNSS.

W rozstrzygniętym właśnie konkursie SHENG złożonych zostało 125 wniosków. Finansowanie otrzymało 14 projektów o łącznej wartości ponad 15 mln zł.

Wśród projektów przeznaczonych do finansowania znalazł się grant "Nowe horyzonty obserwacji troposferycznych z wykorzystaniem nowej generacji satelitów GNSS, sieci konstelacji satelitów i sztucznej inteligencji" realizowany przez prof. Witolda Rohma z IGiG Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz prof. Kefei Zhanga z China University of Mining and Technology na łączną kwotę ponad 1,6 mln zł.

Drugi dofinansowany projekt to "Badanie możliwości wykorzystania niskokosztowych precyzyjnych odbiorników GNSS w naukach o Ziemi" realizowany przez dr hab. inż. Jacka Daniel Paziewskiego z Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz prof. Jianghui Geng z Wuhan Universityna na łączną kwotę 510 tys.

Więcej informacji o projektach na stronie na stronie NCN.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser