Prohibicja we Wrocławiu? Sprawdź na mapie, gdzie nie kupisz alkoholu w nocy

W Systemie Informacji Przestrzennej Wrocławia udostępniono mapę ograniczenia sprzedaży alkoholu we Wrocławiu w godzinach nocnych.

 Mapa ograniczenia sprzedaży alkoholu we Wrocławiu

Mapa ograniczenia sprzedaży alkoholu we Wrocławiu (fot. SIP Wrocławia)

Mapa została zaprojektowana i przygotowana we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Przedstawia informacje o punktach sprzedaży napojów alkoholowych i obowiązujących w nich zezwoleniach z uwzględnieniem podziału miasta na 48 osiedli oraz z wyróżnieniem 9 osiedli, na terenie których w porze nocnej (między godziną 22:00 i 6:00) obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w punktach handlowych.

Na mapie możliwy jest podgląd:

  • punktów handlowych (sprzedaż alkoholu do konsumpcji poza miejscem sprzedaży) z obowiązującymi w nich zezwoleniami i datami ich ważności;
  • punktów gastronomicznych (sprzedaż alkoholu do konsumpcji w miejscu sprzedaży) z obowiązującymi w nich zezwoleniami i datami ich ważności.

Punkty handlowe i gastronomiczne wyświetla się na mapie, zaznaczając odpowiednią opcję na liście warstw. Oba rodzaje punktów mogą się na siebie nakładać.

Sprawdzając dany obszar miasta należy powiększać mapę aż do uzyskania widoku punktów sprzedaży (czerwone punkty – handel objęty ograniczeniem sprzedaży w godzinach nocnych od 22:00 do 06:00, niebieskie punkty – handel nie objęty ograniczeniem godzin sprzedaży, zielone punkty – gastronomia).

Szczegółowe informacje o zezwoleniach w danym punkcie sprzedaży wyświetlić można, klikając na wybrany punkt, a następnie przesuwając się ikonami strzałek pomiędzy zezwoleniami wydanymi w punkcie. Jeżeli przy próbie zaznaczenia wybranego punktu nie wyświetliły się informacje o zezwoleniach w tym punkcie, a widoczna jest tylko informacja o nazwie osiedla i ograniczeniu wprowadzonym uchwałą lub braku ograniczenia, to oznacza, że należy powiększyć mapę i dokładniej wycelować kursorem w punkt.

Jeżeli przy próbie zaznaczenia wybranego punktu nie wyświetliły się informacje o zezwoleniach w tym punkcie, a widoczna jest tylko informacja o nazwie osiedla i ograniczeniu wprowadzonym uchwałą lub braku ograniczenia, to oznacza, że należy powiększyć mapę i dokładniej wycelować kursorem w punkt.

Zezwolenia wydawane są oddzielnie na następujące rodzaje napojów alkoholowych:

  • A – do 4,5% zawartości alkoholu oraz na piwo
  • B – powyżej 4,5% do 18% zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa)
  • C – powyżej 18% zawartości alkoholu

Link do mapy

Źródło: SIP Wrocławia

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser