• Grzegorz Szczypa

Dzięki tej mapie poznasz historię nazw ulic i interesujących miejsc

Tym razem mamy mapę dla tych osób, które nie lubią tkwić w niewiedzy! Idziesz ulicą i zastanawiasz się, kim był jej patron, albo mijasz pomnik lub inną charakterystyczną budowlę? Zamiast tracić czas na poszukiwania w Internecie mapka opracowana przez sympatycznego Włocha opowie Ci o ciekawostkach w okolicy!

Dzięki tej mapie poznasz historię nazw ulic i interesujących miejsc

Na stronie Open Etymology Map  sprawdzimy etymologię nazw ulic i interesujących nas miejsc. Po wyborze danego miejsca zobaczymy dane przywołane z Wikipedii czy Wikidata, pojawi się też opcja wyboru źródłowej mapy (MapComplete lub OSM) a niekiedy odwołanie do innych zasobów, takich jak choćby EntiTree.

Nie zabrakło tu również pewnych naiwności, bo na przykład z całego osiedla mapka potrafi odnieść się tylko do jednej ulicy i odkrywczo wywodzi pochodzenie ulicy Różanej od róży, a Szczecińskiej – od Szczeciny. No dobra, z tą Szczeciną żartowałem, żeby sprawdzić Waszą czujność. Ale widzicie, w czym rzecz – poza fajnymi ciekawostkami w rodzaju drzewa genealogicznego patrona skweru jest tu sporo truizmów.

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
X Konferencja GIS w Nauce
22-23 czerwca 2023
III konferencja GIS w Edukacji
21 czerwca 2023
DANE / WIEDZA / INNOWACJE
14 czerwca 2023

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018