• Jarosław Zoń

Szybkie i wygodne wyszukiwaniu zabytków i atrakcji na mapie w oparciu o Wikipedię

History Travels to proste narzędzie, które może się przydać, gdy chcemy szybko sprawdzić, czy jest coś ciekawego do zobaczenia w okolicy.

Zabytki Krakowa na mapie (fot. History Travels)

Zabytki Krakowa na mapie (fot. History Travels)

History Travels umożliwia wyszukiwanie historycznych obiektów i zabytków na interesującym nas obszarze. Wystarczy wpisać interesujące nas dowolne miasto na świecie, na przykład Ateny, a następnie podać zasięg, dla którego mają być wyszukiwane miejsca i atrakcje. Gdy wybierzemy interesujące nas obiekt, strona utworzy listę zabytków i atrakcji znajdujących się w wyznaczonym okręgu. Jego wielkość oraz umiejscowienie można dowolnie modyfikować, w zależności od tego, które obszary danego miasta nas interesują.

Dla każdego wymienionego obiektu przygotowany jest krótki opisujący go tekst na podstawie Wikipedii. Ponadto strona podaje bezpośrednie linki odsyłające użytkowników do pełnego artykułu na Wikipedii oraz do Google Maps, gdzie zaznaczona jest lokalizacja wskazanej atrakcji.

History Travels może być ciekawą alternatywą dla osób planujących swoje wycieczki, gdyż w jednym miejscu zawiera informacje o danym zabytku oraz o jego umiejscowieniu. Bardziej zaawansowanych podróżników zniechęci na pewno prostota oraz ograniczenia strony – m.in. brak możliwości filtrowania wyników oraz tworzenia własnych tras wycieczek.

Nasze patronaty

VIII Forum Uni-Biznes GPS
8 grudnia 2023
Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
IDE-Świat Pomiarów
23-24 listopada 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
Konkurs SKP na Internetową Mapę Roku 2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser