logo gisplay

GPS w kosmosie? Nadchodzi nowa era podróży pozaziemskich

Już 22 czerwca NASA zamierza wysłać w przestrzeń kosmiczną zegar atomowy (fot. NASA)Już 22 czerwca NASA zamierza wysłać w przestrzeń kosmiczną zegar atomowy, którego zadaniem będzie wsparcie nawigacji pojazdów kosmicznych. Czy to oznacza, że ludzkość planuje dalsze loty w kosmos, poza dotychczas zbadane terytorium? Czas pokaże. Na pewno jednak urealnia to dalszą eksplorację przestrzeni międzygwiezdnej.

Aktualizacja MapaMap

Dostępna jest już najnowsza wersja nawigacji MapaMap 10.13, z aktualną mapą Polski z II kwartału 2019 roku.

Nawigacja NaviExpert dostępna w CarPlay

Nawigacja NaviExpert dostępna w CarPlay (fot. NaviExpert)Korzystanie w wybranych autach z nawigacji NaviExpert jest teraz znacznie łatwiejsze. Najnowsza wersja aplikacji na urządzenia z systemem iOS wprowadza obsługę funkcji CarPlay.

AutoMapa z CB-radiem

AutoMapa z CB-radiemProducenci AutoMapy opublikowali najnowszą wersję nawigacji wyposażoną po raz pierwszy w mobilne CB Radio.

Rosjanie zakłócają systemy satelitarne - raport

Rosjanie zakłócają systemy satelitarne - raport Najnowszy raport C4ADS opisuje praktyki Federacji Rosyjskiej, która zakłóca przesył danych z nawigacji satelitarnych na terenie Rosji, Krymu i Syrii. Praktyka służy nie tylko ochronie prezydenta Władimira Putina w czasie podróży przed atakami dronów, ale też wykorzystywana jest w innych strategicznych i taktycznych misjach w kraju i za granicą.

Aktualizacja nawigacji Navitel dla Linuxa

Aktualizacja nawigacji Navitel dla LinuxaFirma Navitel wydała aktualizację oprogramowania Navitel Navigator 9.10 dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Nowa aktualizacja zawiera udoskonalone trasy dla ciężarówek i dużych pojazdów jak również ulepszone obiekty 3D.

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018