logo gisplay

NAVITEL wprowadza na rynek trzy nawigacje GPS z TMC

NAVITEL wprowadza na rynek trzy nawigacje GPS z TMCFirma NAVITEL zaprezentowała nowe nawigacje samochodowe - E200 TMC, E500 Magnetic TMC i E700 TMC. W modelach tych producent po raz pierwszy zdecydował się wprowadzić technologię Traffic Message Channel, która umożliwia otrzymywanie bieżących informacji o ruchu drogowym.

Naukowcy z UPWr porównali dokładność Galilieo i GPS

Naukowcy z UPWr porównali dokładność Galilieo i GPS (fot.UPWr)Badacze z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwerstyetu Przyrodzniczego we Wrocławiu przeprowadzili testy pozycjonowania precyzyjnego z wykorzystaniem tylko systemu Galileo. Okazuje się, że pozycjonowanie Galileo już teraz 2-3 razy dokładniejsze niż GPS.

Navitel Navigator w wersji 9.11

Navitel Navigator 9.11Navitel wydał aktualizację oprogramowania Navitel Navigator 9.11 dla systemów operacyjnych Android i iOS (iPhone i iPad).

System Galileo naprawiony

System Galileo naprawiony Agencja Europejskiego GNSS (GSA) poinformowała wczoraj (18 lipca) o usunięciu awarii systemu nawigacji satelitarnej Galileo.

Awaria Galileo - komunikat GSA

Od czwartku 11 lipca europejski system nawigacji satelitarnej Galileo jest uszkodzony. Jak informuje Agencja Europejskiego GNSS (GSA), zespół ekspertów wciąż pracuje nad usunięciem awarii.

Zwiększenie dokładności GLONASS

Rosjanie ogłosili, że już wkrótce ich  system nawigacji satelitarnej GLONASS zwiekszy dokładności ustalania pozycji z 3-5 metrów do mniej niż 1 metra.

GPS w kosmosie? Nadchodzi nowa era podróży pozaziemskich

Już 22 czerwca NASA zamierza wysłać w przestrzeń kosmiczną zegar atomowy (fot. NASA)Już 22 czerwca NASA zamierza wysłać w przestrzeń kosmiczną zegar atomowy, którego zadaniem będzie wsparcie nawigacji pojazdów kosmicznych. Czy to oznacza, że ludzkość planuje dalsze loty w kosmos, poza dotychczas zbadane terytorium? Czas pokaże. Na pewno jednak urealnia to dalszą eksplorację przestrzeni międzygwiezdnej.

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018