Satelity spółki Terra Bella, należącej do Google, oficjalnie dołączyły do floty Planet

Satelity SkySat (źródło: Space Systems Loral)Firma Planet poinformowała, że oficjalnie zakończono transakcję zakupu satelitów Terra Bella (konstelacja SkySat), należących do Google. Jak mówią sami twórcy tej amerykańskiej firmy, to „zamknięcie” to tylko początek nowego rozdziału i kolejnej porcji ciężkiej pracy. Zespół Planet przez najbliższe miesiące skupi się na pracy nad przeglądarką Planet Explorer Beta, by w wygodny sposób móc dostarczać klientom także zobrazowania SkySat.

Czytaj więcej...

Comarch przejął Geopolis

Comarch objął 100 proc. udziałów polskiej spółki Geopolis, która specjalizuje się w informatyzacji jednostek sektora administracji publicznej., m.in. budowie geoportali. Całkowita wartość transakcji wyniosła 8,05 mln zł.

Czytaj więcej...

Warszawa udostępnia usługi REST i SOAP dla danych przestrzennych

Biuro Geodezji i Katastru Urzędu m.st. Warszawy udostępniło internetowe usługi, za pomocą których możliwe jest wyszukiwanie i pobieranie danych przestrzennych.

Czytaj więcej...

ZTM w Warszawie ma System Zarządzania Pozycjami Pojazdów

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie wdrożył System Zarządzania Pozycjami Pojazdów, dzięki któremu dyspozytorzy mają bieżący dostęp nie tylko do pozycji pojazdów, ale również do prędkości, kierunku jazdy oraz ewentualnych odchyleń względem rozkładu i różnych nieprawidłowościach.

Czytaj więcej...

Kataster słoneczny w Muszynie

Kataster słoneczny w Muszynie W ramach funkcjonującego w Gminie Muszyna systemu informacji przestrzennej, uruchomiona została warstwa katastru słonecznego. Pod nazwą tą kryje się opracowanie pozwalające w miarę dokładnie ustalić ilość energii, jaka mogłaby zostać wyprodukowana z instalacji fotowoltaicznych i solarnych zainstalowanych na poszczególnych dachach budynków.

Czytaj więcej...

Lider Cyfryzacji - konkurs dla urzędów województwa mazowieckiego

Województwo Mazowieckie ogłasza konkurs dla urzędów gmin, urzędów miast oraz starostw powiatowych województwa mazowieckiego pn. „Samorządowy lider cyfryzacji”, w którym oceniany będzie poziom świadczenia e-usług dla obywateli i przedsiębiorców oraz publikacja usług danych przestrzennych.

Czytaj więcej...

Dobry początek sezonu fotogrametrycznego MGGP Aero

Wiosenna pogoda zawsze sprzyjała fotogrametrii. Nie inaczej jest i w tym roku. MGGP Aero już na dobre rozpoczęło sezon fotogrametryczny.

Czytaj więcej...

Miejsca zbierania odpadów komunalnych w warszawskim geoportalu

W serwisie mapowym Warszawy opublikowano dane przestrzenne dotyczące punktów zbierania odpadów komunalnych.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start GIS