logo gisplay

Tauron chce stworzyć aplikację GIS dla fotowoltaiki

Tauron chce stworzyć aplikację GIS dla fotowoltaikiTauron w ramach programu GovTech zamawia aplikację, która po wpisaniu danych teleadresowych nieruchomości wyliczy, ile można zyskać na zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej na podstawie danych meteorologicznych, GIS czy zdjęć satelitarnych.

Mapa potencjału solarnego Wrocławia

Mapa potencjału solarnego Wrocławia (fot. SIP Wrocławia)W Systemie Informacji Przestrzennej Wrocławia udostępniono mapę potencjału solarnego Wrocławia. Prezentuje ona bogaty zestaw danych o ilości energii słonecznej padającej na dachy miejskich budynków.

W Geoportalu dane PRG do pobrania dla każdego

W Geoportalu dane PRG do pobrania dla każdego (fot. GUGiK)W serwisie www.geoportal.gov.pl w grupie warstw „Dane do pobrania” dodano nową warstwę „Państwowy Rejestr Granic”, która oferuje możliwość pobrania wojewódzkich paczek danych z granicami administracyjnymi.

Powstanie mapa śladów wojny w Warszawie

Postrzeliny na budynku szkoły przy ul. Czarnieckiego (fot. UM Warszawy)W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, m.st. Warszawa chce stworzyć mapę, na której zanzaczone będą materialne ślady działań zbrojnych w stolicy.

Nowości w SIP-ie Krakowa

Warstwa budynków 3D z projektu CAPAPMiejski System Informacji Przestrzennej Krakowa wzbogacił się o nowe kompozycje 3D, archiwalne ortofotomapy oraz mapę komisji wyborczych na najbliższe wybory do europarlamentu.

Interaktywna mapa 3D Marsa

Interaktywna mapa 3D MarsaW sieci dostępnych jest kilka map naturalnego satelity Ziemi księżyca. W ostatnim czasie pojawiła się również podobna wizualizacja czerwonej planety autorstwa Kennetha Felda.

Z wizą czy bez wizy? Sprawdzisz na tej mapie

Planując większy wyjazd turystyczny, musimy pamiętać nie tylko o spakowaniu bagażu czy kupnie biletów, ale też o sprawdzeniu wszelkich formalności, bez których nie dostaniemy się do różnych państw na całym świecie. Jakie to formalności? Przede wszystkim obowiązek wizowy, który spotkamy jeszcze w wielu krajach, nie tylko tak egzotycznych jak Wietnam, Burkina Faso czy Gabon, ale też choćby Australia, Białoruś czy bardzo  popularny Egipt lub Turcja.

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018