logo gisplay

Aktualizacja MapaMap

Dostępna jest już najnowsza wersja nawigacji MapaMap 10.13, z aktualną mapą Polski z II kwartału 2019 roku.

Nawigacja NaviExpert dostępna w CarPlay

Nawigacja NaviExpert dostępna w CarPlay (fot. NaviExpert)Korzystanie w wybranych autach z nawigacji NaviExpert jest teraz znacznie łatwiejsze. Najnowsza wersja aplikacji na urządzenia z systemem iOS wprowadza obsługę funkcji CarPlay.

AutoMapa z CB-radiem

AutoMapa z CB-radiemProducenci AutoMapy opublikowali najnowszą wersję nawigacji wyposażoną po raz pierwszy w mobilne CB Radio.

Navitel wydaje aktualizację map Europy Q1 2019

Navitel wydaje aktualizację map Europy Q1 2019Mapy Europy Q1 2019 już są dostępne dla użytkowników Navitel Navigator. Aktualizacja dostępna dla 44 krajów, w tym także dla Polski.

Rosjanie zakłócają systemy satelitarne - raport

Rosjanie zakłócają systemy satelitarne - raport Najnowszy raport C4ADS opisuje praktyki Federacji Rosyjskiej, która zakłóca przesył danych z nawigacji satelitarnych na terenie Rosji, Krymu i Syrii. Praktyka służy nie tylko ochronie prezydenta Władimira Putina w czasie podróży przed atakami dronów, ale też wykorzystywana jest w innych strategicznych i taktycznych misjach w kraju i za granicą.

Aktualizacja nawigacji Navitel dla Linuxa

Aktualizacja nawigacji Navitel dla LinuxaFirma Navitel wydała aktualizację oprogramowania Navitel Navigator 9.10 dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Nowa aktualizacja zawiera udoskonalone trasy dla ciężarówek i dużych pojazdów jak również ulepszone obiekty 3D.

Seeya - aplikacja do dzielenia się swoją lokalizacją

SeeyaSeeya to nowa, darmowa aplikacja służąca do udostępniania własnej lokalizacji i obserwowania na mapie pozycji bliskich osób. Dostawcą rozwiązania jest producent popularnej nawigacji samochodowej NaviExpert.

Autonomiczne walizki z GPS-em

Autonomiczne walizki z GPS (fot. Forward X Robotics)W sprzedaży na całym świecie pojawiają się autonomiczne walizki wyposażone w system nawigacji, które nie odstępują w czasie podróży właściciela dosłownie o krok. W przyszłości gadżet znajdzie zastosowanie nie tylko jak zabawka bogatych biznesmenów, ale może także ułatwić życie np. niepełnosprawnym czy osobom starszym.

MapaMap w wersji 10.12

Dostępna jest już najnowsza wersja nawigacji MapaMap 10.12 z aktualną mapą Polski z I kwartału 2019 roku.

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018