logo gisplay

System Galileo naprawiony

System Galileo naprawiony Agencja Europejskiego GNSS (GSA) poinformowała wczoraj (18 lipca) o usunięciu awarii systemu nawigacji satelitarnej Galileo.

Awaria Galileo - komunikat GSA

Od czwartku 11 lipca europejski system nawigacji satelitarnej Galileo jest uszkodzony. Jak informuje Agencja Europejskiego GNSS (GSA), zespół ekspertów wciąż pracuje nad usunięciem awarii.

Zwiększenie dokładności GLONASS

Rosjanie ogłosili, że już wkrótce ich  system nawigacji satelitarnej GLONASS zwiekszy dokładności ustalania pozycji z 3-5 metrów do mniej niż 1 metra.

GPS w kosmosie? Nadchodzi nowa era podróży pozaziemskich

Już 22 czerwca NASA zamierza wysłać w przestrzeń kosmiczną zegar atomowy (fot. NASA)Już 22 czerwca NASA zamierza wysłać w przestrzeń kosmiczną zegar atomowy, którego zadaniem będzie wsparcie nawigacji pojazdów kosmicznych. Czy to oznacza, że ludzkość planuje dalsze loty w kosmos, poza dotychczas zbadane terytorium? Czas pokaże. Na pewno jednak urealnia to dalszą eksplorację przestrzeni międzygwiezdnej.

Aktualizacja MapaMap

Dostępna jest już najnowsza wersja nawigacji MapaMap 10.13, z aktualną mapą Polski z II kwartału 2019 roku.

Nawigacja NaviExpert dostępna w CarPlay

Nawigacja NaviExpert dostępna w CarPlay (fot. NaviExpert)Korzystanie w wybranych autach z nawigacji NaviExpert jest teraz znacznie łatwiejsze. Najnowsza wersja aplikacji na urządzenia z systemem iOS wprowadza obsługę funkcji CarPlay.

AutoMapa z CB-radiem

AutoMapa z CB-radiemProducenci AutoMapy opublikowali najnowszą wersję nawigacji wyposażoną po raz pierwszy w mobilne CB Radio.

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018