logo gisplay

Energa wkorzystuje GIS do optymalizacji zarządzania siecią ciepłowniczą

Energa Ciepło Ostrołęka wdraża projekt pn. „Dostawa i wdrożenie programu do zarządzania majątkiem wraz z systemem informacji przestrzennej GIS” (fot. Energa)Energa Ciepło Ostrołęka, spółka należąca do Grupy Energa, zakończyła wdrażanie kolejnego etapu innowacyjnego programu do zarządzania majątkiem wraz z systemem informacji przestrzennej. Wdrożony moduł obsługi przeglądów będzie wspomagał planowanie i wykonywanie przeglądów technicznych sieci oraz obiektów ciepłowniczych.

Mapa wypadków śmiertelnych na polskich drogach

Mapa wypadków śmiertelnych na polskich drogachPolicja na okres wakacji uruchamia interaktywną mapę z wypadkami śmiertelnymi na drogach. Taki sposób wizualizacji ma przemówić do wyobraźni kierowców i pieszych i zwrócić uwagę na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach.

Historia cywilizacji na mapie

Historia cywilizacji na mapie Running Reality to interaktywna mapa, która umożliwia nam poznanie historii cywilacji od 3 tys. lat p.n.e do czasów współczesnych.

Mapa konfliktów zbrojnych na świecie

Mapa konfliktów zbrojnych na świecieŚwiat wciąż jest targany wieloma konfliktami zbrojnymi. Od wojen domowych, poprzez powstania separatystyczne, a na regularnych międzynarodowych konfliktach kończąc. Wizualizacja The World’s Conflicts pokazuje obecnie trwające wojny ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi okresu, stron i ofiar.

Nowe wyszukiwanie działek w Geoportalu

Nowe wyszukiwanie działek w Geoportalu (fot. GUGiK)W serwisie geoportal.gov.pl wprowadzono nową funkcję do wyszukiwania działek, która bazuje na rozbudowanej usłudze ULDK (Usługa Lokalizacji Działek Katastralnych).

Ełk ma nowoczesny SIP z e-usługami

Ełk ma nowoczesny SIP z e-usługami (fot. Geo-System)W ramach projektu "Zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjno–komunikacyjnych w usługach publicznych świadczonych przez Urząd Miasta Ełk" zostały zakończone prace nad wdrożeniem miejskiego portalu mapowego.

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018