logo gisplay

Cyfrowe mapy wskażą drogę do lekarza

Mapa i aplikacja „NA RATUNEK – MAZOWSZE” pozwala w kilku prostych krokach znaleźć placówkę, która udzieli pomocy w nagłej sytuacji.W sierpniu 2019 r. mazowiecki oddział NFZ udostępnił mapę i aplikację web „NA RATUNEK MAZOWSZE”, która ułatwia znalezienie placówek świadczących pomoc w nagłych wypadkach. W ślad za tym pilotażowym projektem mają iść kolejne, które ułatwią pacjentom dostęp do świadczeń medycznych na terenie Mazowsza. Aplikacje i cyfrowe mapy udostępnione pacjentom wykorzystują m.in. oprogramowanie do analiz przestrzennych ArcGIS od Esri.

Wizualizacja 3D komunikacji miejskiej w Tokio

Wizualizacja 3D komunikacji miejskiej w TokioMetro jest jednym z wyznaczników poziomu jakości życia w aglomeracjach – nie trzeba wymieniać jego zalet, by wiedzieć, jak usprawnia codzienną komunikację. Rzadko jednak zastanawiamy się nad poziomem skomplikowania rozbudowanych linii metra. Świetnym narzędziem, które wprowadzi nas w świat tego rodzaju transportu, jest ciekawa wizualizacja 3D komunikacji miejskiej w Tokio.

Nowa mapa pokrycia terenu w Europie opracowana przez naukowców z CBK PAN

Nowa mapa pokrycia terenu w Europie opracowana przez naukowców z CBK PAN Naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych PAN opracowali metodę automatycznego i szybkiego tworzenia szczegółowych map pokrycia terenu w skali całego świata. Prototyp mapy, na razie obejmującej tylko Europę, powstał na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Zbiory Wód Polskich w Geoportalu Województwa Łódzkiego

Zbiory Wód Polskich w Geoportalu Województwa ŁódzkiegoW Geoportalu Województwa Łódzkiego dołączono grupę usług sieciowych WMS pod nazwą „Wody Polskie”. Dane opublikowane zostały przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej w ramach Informatycznego Systemu Osłony Kraju ISOK.

Zdjęcia satelitarne dla biznesu odpowiedzialnego

Kalimantan, Indonezja, Sentinel-2 - 2019-02-15 (fot. CREODIAS - ESA)Dziś odpowiedzialność społeczno-ekologiczna liczy się w biznesie jak nigdy wcześniej. Międzynarodowe koncerny prześcigają się w deklaracjach dotyczących zrównoważonych sposobów pozyskiwania dóbr, procesów produkcji czy łańcuchów dostaw. Okazuje się, że sporo informacji na ten temat możemy znaleźć na zdjęciach satelitarnych.

Wizualizacja anomalii temperatury na świecie w ostatnim stuleciu

Wizualizacja anomalii temperatury na świecie w ostatnim stuleciuTego rodzaju narzędzia są nam niezwykle potrzebne: z jednej strony ciągle słyszymy o sporach pomiędzy zwolennikami teorii o ociepleniu klimatu, z drugiej zaś pojawiają się uspokajające stwierdzenia, że zmiany są minimalne i w zasadzie cykliczne, a działalność człowieka nie ma w nich większego znaczenia. Dzięki wizualizacji anomalii temperatury na świecie w ostatnim stuleciu możemy wykazać, ze globalne ocieplenie jest faktem, któremu nie da się zaprzeczyć.

Konkurs na aplikację wykorzystującą usługę NMT

Konkurs na aplikację wykorzystującą usługę NMT (fot.GUGiK)Główny Geodeta Kraju ogłosił konkurs na przygotowanie aplikacji lub serwisu internetowego, które w ciekawy i praktyczny sposób wykorzystają usługę sieciową służącą do wyznaczania wysokości z Numerycznego Modelu Terenu (NMT) na podstawie podanych współrzędnych XY.

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018