Nowa wtyczka QGIS pozwoli dodać warstwy WMS

QGIS WMSDo repozytorium wtyczek QGIS firmy GIS Support została dodana nowa wtyczka: Baza WMS. Pozwala on na dodanie warstw WMS z predefiniowanej listy, co ułatwia wielokrotne wyszukiwanie adresów do WMS na stronach WWW różnych instytucji.

Czytaj więcej...

Aktualizacja danych Mazowieckiego SIP-u

Zostały zakończone prace związane z aktualizacją danych Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej dotyczące zbiorów ze stanem aktualności 2016 rok.

Czytaj więcej...

OneGeology wprowadza trzeci wymiar

Dr Tomasz Nałęcz otwiera obrady (fot. Urszula Stępień, PIG-PIB)Wzbogacenie przeglądarek danych o modele geologiczne 3D było jednym z głównych tematów dyskusji podczas spotkania zarządu OneGeology w Gdańsku. W jubileuszowym, dziesiątym roku istnienia OneGeology gospodarzem wydarzenia był Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. W Oddziale Geologii Morza obradowali członkowie zarządu projektu z czterech kontynentów oraz jego administracja.

Czytaj więcej...

Nowa przeglądarka zobrazowań – Planet Explorer Beta

Planet Explorer BetaFirma Planet uruchomiła przeglądarkę umożliwiającym użytkownikom oglądanie zdjęć satelitarnych satelitarnych i obserwowanie zmian zachodzących codziennie na całej Ziemi.

Czytaj więcej...

Wrocław udostępnia dane o wysokości budynków

Ze strony wrocławskiego geoportalu można pobrać dane o wysokości maksymalnej wszystkich budynków i budowli Wrocławia.

Czytaj więcej...

Łatwiejszy dostęp do danych z programu Copernicus

Dostawcy usług zainteresowani korzystaniem z systemu Copernicus mogą skorzystać teraz z platformy SENSYF umożliwiającej dostęp do danych z obserwacji Ziemi, wysokowydajnych systemów obliczeniowych i pobierania danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Czytaj więcej...

Nowy serwis dla geodetów w warszawskim geoportalu

Nowy serwis dla geodetów w warszawskim geoportaluBiuro Geodezji i Katastru Urzędu Miejskiego Warszawy w ramach istniejącego portalu mapowego stolicy uruchomiło nowe serwis przeznaczony dla geodetów.

Czytaj więcej...

Sentinel-2B już na orbicie

W miniony wtorek (7 marca) został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną satelita Sentinel-2B, który wchodzi w skład systemu monitorowania środowiska Copernicus.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start GIS Nowości