logo gisplay

Esri Polska rozwija ofertę szkoleniową

Esri Polska, wyłączny przedstawiciel firmy Esri Inc., specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania służącego do wizualizacji i analizy danych przestrzennych, rozszerza swoją ofertę szkoleniową. Siedem nowych kursów skierowanych do osób na różnym poziomie zaawansowania, to odpowiedź na rosnące zainteresowanie analityką przestrzenną i nowymi rozwiązaniami od Esri.

Model 3D Poznania rozwiązaniem roku 2018

Miejski model 3D miasta PoznaniaMiejski model 3D miasta Poznania zostały wybrany rozwiązaniem Smart City zeszłego roku w głosowaniu na blogu Smart City Expert.

Projekt SmartCity i IoT we Wrocławiu

Od lewej: Michał Koszałka, prezes zarządu Magenta Grupa TAURON, Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia i Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce (fot. Jarek Ratajczak, UM Wrocławia)Urząd Miejski Wrocławia oraz firmy TAURON Polska i Ericsson podpisały w poniedziałek (18 lutego) list intencyjny w sprawie realizacji projektu, który zakłada współpracę przy wykorzystaniu technologii Internetu Rzeczy (IoT). Dostarczą one mieszkańcom przydatnych informacji m.in. o jakości powietrza czy dostępności miejsc parkingowych.

Zaktualizowano mapy potrzeb zdrowotnych

Zaktualizowano mapy potrzeb zdrowotnychMinisterstwo Zdrowia opracowało kolejną aktualizację map potrzeb zdrowotnych, które opierają się na danych za rok 2016 i zostały przygotowane dla każdego województwa w zakresie 30 grup chorób. Mapy już wkrótce dostępne będą także w formie interaktywnej na platformie cyfrowej.

Analityka przestrzenna w 2019 roku - 5 trendów, które ukształtują branżę GIS

Przyczyną wzrostu popularności platform do analiz przestrzennych jest możliwość integracji różnych rodzajów technologii i różnych typów danych. Systemy te coraz częściej wykorzystywane są jako podstawowe rozwiązania informatyczne nie tylko w administracji, lecz także w biznesie. Oto 5 obszarów, w których rozwiązania z obszaru analityki przestrzennej wpłyną na funkcjonowanie naszej gospodarki i życia zwykłych ludzi.

Placówki ZUS w Geoportalu

Placówki ZUS w Geoportalu (fot. geoportal.gov.pl)W serwisie geoportal.gov.pl w grupie warstw „Dane innych instytucji” dodano warstwę Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Geoportal wzbogacił się także o informacje o sekcjach map dla układów.

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018