logo gisplay

Sosnowiec będzie miał mapę smogu

Sosnowiec będzie miał mapę somgu (fot. UM Sosnowiec)Sosnowiec rozpoczyna akcję walki ze smogiem na terenie miasta, polegającą m.in. na badaniach zanieczyszczenia powietrza wykonywanych przy użyciu drona. Efektem ma być opracowanie mapy smogowej.

Walidator usługi WMS

Walidator usługi WMSNa stronie internetowej GUGiK udostęniono walidator do badania stanu usług sieciowych udostępnianych przez jednostki prowadzące ewidencję gruntów i budynków.

Wizualizacja różnorodności etnicznej na mapie USA

Wizualizacja różnorodności etnicznej na mapie USAStany Zjednoczone są jednym z najbardziej różnorodnych etnicznie krajów na świecie. Jeśli chodzi o zamieszkanie, różne mniejszości narodowe żyją w wyraźnie odizolowanych od siebie miejscach. Najnowsza interaktywna platforma z mapą pokazuje, jak przebiegają granice nie tylko w konkretnych regionach, ale także miastach, oraz jak bardzo USA wciąż są podzielone rasowo.

Drony monitorują kolejowe inwestycje

W dniu 25 lipca 2018 r. firma Fotoraporty Sp. z o.o. podpisała umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na realizację zamówienia pt. "Usługa monitorowania wybranych inwestycji kolejowych za pośrednictwem Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP)" (fot. plk-sa.pl)Pod koniec lipca 2018 r. firma Fotoraporty Sp. z o.o. podpisała umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na realizację zamówienia pt. "Usługa monitorowania wybranych inwestycji kolejowych za pośrednictwem Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP)". Po dwóch miesiącach realizacji projektu, firma Fotoraporty może pochwalić się wykonaniem opracowań fotogrametrycznych dla wybranych linii kolejowych o łącznej długości 415 kilometrów.

Link do działki - nowa funkcja w Geoportalu

Link do działki - nowa funkcja w Geoportalu W serwisie geoportal.gov.pl dodano nową funkcjonalność, która polega na możliwości uruchomienia geoportalu tak, aby zobrazowana została wskazana w parametrze działka ewidencyjna.