logo gisplay

Kolejne arkusze Mapy Hydrogeologicznej są już dostępne w Internecie

Kolejne arkusze Mapy Hydrogeologicznej są już dostępne w Internecie228 arkuszy Mapy Hydrogeologicznej Polski w skali 1:50 000 - Pierwszy Poziom Wodonośny – Występowanie i hydrodynamika zostało udostępnionych w internecie, w formie plików JPG. Łącznie dostępnych jest już 922 arkuszy tej mapy.

Pierwszy polski nanosatelita obserwacyjny Ziemi już w kosmosie

Satelita Światowid (fot. SatRevolution)Na Międzynarodową Stację Kosmiczną wystrzelony został pierwszy w polskiej historii nanosatelita obserwacyjny Ziemi – Światowid - zaprojektowany i skonstruowany przez wrocławskich inżynierów z firmy SatRevolution.

Kwietniowe posiedzenie Rady IIP

Kwietniowe posiedzenie Rady IIP (fot. GUGiK)Podczas ostaniego spotkania Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej (17 kwietnia) omówiono między innymi raport dotyczący rozwoju funkcjonalności serwisu geoportal.gov.pl i wzrostu dostępności danych i usług, które są tam publikowane. Przedstawiono także korzyści związene z uruchomieniem usług Krajowej Integracji Ewidencji Gruntów KIEG oraz Usługi Lokalizacji Działek – UIDK.

Model 3D katedry Notre Dame pomoże odbudować świątynię

Model 3D katedry Notre DameDo odbudowania i rekonstrukcji katedry Notre Dame w Paryżu będzie potrzebna dokładna dokumentacja. Kluczowy może okazać się bardzo szczegółowy trójwymiarowy model kościoła opracowany na podstawie danych ze skaningu laserowego z 2015 roku.

Aplikacja pomoże znaleźć miejsce parkingowe w Warszawie

Aplikacja pomoże znaleźć miejsce parkingowe w Warszawie (fot. ZTM w Warszawie)Warszawa przymierza się do wprowadzenia systemu informacji parkingowej, który za pomocą aplikacji mobilnej pomoże znaleźć wolne miejsce do zaparkowania. Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił tzw. dialog konkurencyjny, który poprzedzi wybór dostawcy i operatora system.

Anomalie globalnych temperatur w 3D

Anomalie globalnych temperatur w 3DW sieci pojawiają się kolejne wizualizacje obrazujące globalne ocieplenie. Global Temperature Anomalies 3D to trójwymiarowa mapa globu pokazujące anomalie temperatur na całym świecie z ostatnich 70 lat.

Mieszkanie Plus w Geoportalu

W Geoportalu sprawdzisz lokalizację planowanych inwestycji w ramach programu „Mieszkanie +” (fot. GUGiK)W serwisie geoportal.gov.pl w grupie warstw „Dane innych instytucji” dodano pozycję „Krajowy Zasób Nieruchomości”, a w niej warstwę „Mieszkanie+ (potencjalne lokalizacje) ”.

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018