logo gisplay

Aplikacja SIP Mikołów

Aplikacja SIP Mikołów Urząd Miejski w Mikołowie udostępnił aplikację na urządzenie mobilne, która zapewnia dostęp do danych i usług przestrzennych z obszaru gminy.

SIP Nowej Soli będzie rozbudowany

Firma Aspello z Wrocławia wygrała przetarg i za blisko 930 tys. zł rozbuduje system informacji przestrzennej Nowej Soli.

Aktualizacja aplikacji do walidacji plików XML i GML

Na stronie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii dostępna jest aktualizacja aplikacji do walidacji plików XML i GML rozbudowana o kontrole poprawności topologicznej geometrii importowanych plików GML oraz XML.

Mapy powodziowe w serwisie polska.e-mapa.net

W Geoportalu Otwartych Danych Przestrzennych (polska.e-mapa.net) dodano nową warstwę prezentująca potencjalne zagrożenie powodziowe dla terenów całej Polski.

Kolejne dane o wypadkach w śląskim geoportalu

W Geoportalu Województwa Śląskiego są już dostępne dane dotyczące wypadków z udziałem pieszych w II kwartale 2017 r. Obecnie w ORSIP można dokonywać analiz na danych od 2012 r. do 30 czerwca 2017 r.

Zmiany na rynku technologii do analiz przestrzennych – wizja na rok 2018

W ostatnich latach rozwiązania geoprzestrzenne znacząco się rozwinęły dzięki wchodzeniu w interakcje z popularnymi technologiami informatycznymi i cyfrowymi. Internet, autonomiczne pojazdy i smartfony zmieniły świat w sieć sensorów, które sprawiły z kolei, że informacja przestrzenna stała się jednym z najcenniejszych dóbr dla wielu firm działających w różnych branżach. Z badań przeprowadzonych przez portal Geospatialworld.net wynika, że 50% organizacji widzi w zachodzących zmianach szansę na rozwój swoich produktów i usług.

PEC Oświęcim wdroży system EC.GIS

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Oświęcimiu podjęło decyzję o wdrożeniu systemu Globema EC.GIS, opartego na platformie GE Smallworld GIS.

Gliwice na ukośnych z 2017 w miejskim geoportalu

Gliwice na ukośnych z 2017 w miejskim geoportalu W Miejskim Systemie Informacji Przestrzennej Gliwice połączono standardowe zdjęcia lotnicze ze zdjęciami ukośnymi, wykonanymi pod kątem 45 stopni. Pozwala to na oglądanie jednego miejsca z czterech kierunków geograficznych oraz z góry.