W Warszawie rozmawiają o roli Infrastruktury Informacji Przestrzennej w samorządach

Wiceminister Tomasz Żuchowski podczas seminarium (fot. MIiB)W dniach 19-20 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ma miejsce seminarium pt. "Organizacja i struktura Infrastruktury Informacji Przestrzennej w samorządach terytorialnych".

Czytaj więcej...

GUGiK szkolił z wykorzystania danych hydrograficznych

enviDMSW dniach 10-11 kwietnia 2017 r. odbyły się szkolenia z wykorzystania oraz praktycznego zastosowania kartograficznych opracowań tematycznych w postaci cyfrowych map hydrograficznych opracowanych w ramach Projektu enviDMS.

Czytaj więcej...

Konferencja smart3Dcity – szczegóły programu

smart3DcityPodczas konferencji smart3Dcity, która 26 kwietnia 2017 we Wrocławiu zaprezentowane zostaną praktyczne przykłady tworzenia modeli 3D dla wybranych miast oraz zastosowania ich w różnych obszarach.

Czytaj więcej...

Nauczyciele z łódzkiego przeszkoleni z geoportalu

Nauczyciele z łódzkiego przeszkoleni z geoportalu (źródło: RSIP)W dniach 4-5 kwietnia Departament Geodezji i Kartografii oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi przeprowadził wcześniej zaplanowane bezpłatne szkolenia dla nauczycieli z aplikacją mapową Geoportal Województwa Łódzkiego.

Czytaj więcej...

II Hackathon Galileo w Gdańsku

Hackathon GalileoW dniach 15–17 maja 2017 r. w Gdańsku odbędzie się druga edycja konkursu Hackathonu Galileo, gdzie programiści będą mieli zadanie stworzenie programu, który wykorzysta możliwości systemu Galileo.

Czytaj więcej...

Geopiknik już za miesiąc

Tegoroczny Geopiknik odbędzie się 6 maja, tradycyjnie na terenie Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego Politechniki Warszawskiej w Józefosławiu.

Czytaj więcej...

XXIII Międzynarodowe Polsko-Czesko-Słowackie Dni Geodezji

W dniach 18-20 maja 2017 r. w Warszawie odbędą się XXIII Międzynarodowe Dni Geodezji Polsko-Czesko-Słowackie, których celem jest integracja zawodowa oraz kulturalna geodetów z sąsiadujących krajów.

Czytaj więcej...

Rozmawiano o wyzwaniach kartografii geologicznej w Polsce

Sesja kartograficzna pt. „Współczesne wyzwania kartografii geologicznej w Polsce” (fot. PIG-PIB)W dniach 20-21 marca 2017 roku w Warszawie odbyła się dwudniowa sesja kartograficzna pt. „Współczesne wyzwania kartografii geologicznej w Polsce” zorganizowana przez PIG-PIB we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start Konferencje