Nowe skany w Archiwum Map WIG

W internetowym Archiwum Map WIG udostępniono około 900 skanów map ze zbiorów Biblioteki Kongresu USA.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu kartograficznego dla uczniów szkół podstawowych

Praca Karoliny Wojtasik -  „Kochamy mapy i zwierzęta”Poznaliśmy wyniki krajowego etapu kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Kartograficznego im. Barbary Petchenik dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Kartografów Polskich wybrało najlepsze mapy ostatnich dwóch lat

Podczas Akademii Kartografii i Geoinformatyki, która odbyła się w dniach 28-29 marca 2017 r. we Wrocławiu, przeprowadzono dwie edycje konkursu Stowarzyszenia Kartografów Polskich „Mapa Roku” – za rok 2015 i 2016.

Czytaj więcej...

Plany dzielnic Poznania z lat 1932-1950 w Internecie

Cyfrowe Repozytorium Lokalne Cyryl uzupełnione zostało o kolekcję z planami dzielnic Poznania z lat 1932 – 1950. Mapy pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Poznaniu.

Czytaj więcej...

GUS wydał podręcznik z wytycznymi opracowywania map statystycznych

Główny Urząd Statystyczny przygotował podręcznik "Mapy statystyczne. Opracowanie i prezentacja danych." Został on opracowany z myślą nie tylko o statystykach, ale o wszystkich osobach, które chcą prezentować dane statystyczne na mapie.

Czytaj więcej...

Zrabowana mapa wróciła do Polski

Przekazanie zrabowanych przez Niemców dzieł sztuki (fot. Małopolski Urząd Wojewódzki)W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do przekazania zrabowanych przez Niemców dzieł sztuki, znajdujących się jeszcze przed wojną na terenie Krakowa. Jednym z nich jest pochodząca z XVIII wieku mapa Rzeczypospolitej Obojga Narodów z 1772 roku, przedstawiająca stan polskich granic po I rozbiorze.

Czytaj więcej...

Mapy Roztocza nagrodzone

Fragment mapy "Roztocze – różnorodność przyrodnicza i dziedzictwo kulturowe"Komplet map „Roztocze – różnorodność przyrodnicza i dziedzictwo kulturowe”, które zostały wydane przez Roztoczański Park Narodowy, zdobył I miejsce na jubileuszowym 25 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Turystycznej i Krajoznawczej w kategorii „Mapy i atlasy”.

Czytaj więcej...

Mapy turystyczne na ulicach Lublina

Lublin - mapa turystyczna (fot. UM Lublina)W związku z obchodami 700-lecia Lublina w przestrzeni miasta pojawiły się nowe plansze z mapami turystycznymi.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Start KARTOGRAFIA