logo gisplay

Nowy moduł Mapa obiektowa Leica XML dla C-Geo

Firma Softline Plus wspólnie z Leica Geosystems opracowała nową technologię pomiarowo-informatyczną, umożliwiającą tworzenie szkicu elektronicznego z elementami Mapy zasadniczej.

Geodezja na UWM jednak z kategorią A

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w grudniu ubiegłego roku przyznało Wydziałowi Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego kategorię naukową B. Władze wydziału nie zgodziły się z oceną i na początku tego roku odwołały się od decyzji ministerstwa.

Wyniki XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

Nagrody za I miejsce drużynowe wręczała Marianna Brzozowska-Skwarek z Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego w Ministerstwie Edukacji Narodowej, (pierwsza z prawej) (fot. SGP)W dniach 4-6 kwietnia 2019 r. w Żelechowie odbyły się drugi (międzyszkolny) i trzeci (centralny) etap XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, organizowanej corocznie przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich.

Które powiaty korzystają z EKW w prowadzeniu EGiB?

W serwisie geoportal.gov.pl można sprawdzić, które powiaty w procesie prowadzenia Ewidencji Gruntów i Budynków korzystają z bezpośredniej komunikacji z Elektroniczną Księgą Wieczystą (fot. GUGiK)). W serwisie geoportal.gov.pl można sprawdzić, które powiaty w procesie prowadzenia Ewidencji Gruntów i Budynków korzystają z bezpośredniej komunikacji z Elektroniczną Księgą Wieczystą.

Geodeci Powiatowi spotkali sie z GGK

Spotkanie GGK z Geodetami Powiatowymi (fot. GUGiK)W dniach 25-26 marca 2019 r. w Warszawie odbyło sie spotkanie Głównego Geodety Kraju z Geodetami Powiatowymi

Wystawa w Elblągu z okazji 100-lecia SGP

Wystawa w Elblągu z okazji 100-lecia SGP (fot. SGP)W miniony piątek (1 marca) w Elblągu z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Geodetów Polskich i 100-lecia polskiej (niepodległej geodezji) otwarto wystawę pn. "4 biurka. Powrót do przeszłości: od mierniczego do geomatyka".

TPI dystrybutorem oprogramowania Terrasolid

Oprogramowanie TerraSolidFirma TPI Sp. z o.o. została autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania firmy Terrasolid Ltd. - producenta rozwiązań dla geodezji i branży UAV.

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018