Kolejny sukces INTERGEO

Międzynarodowe targi geoinformatyczne INTERGEO 2017 w Berlinie (fot. intergeo.de)W Berlinie zakończyły się międzynarodowe targi geoinformatczyne INTERGEO 2017. Tegoroczna edycja po raz kolejny potwierdziła, jak wielkiej skali i jak ważne jest to wydarzenie w branży.

Podczas trzydniowej imprezy, która w dniach 26-28 września odbyła się w stolicy Niemiec, zaprezentowało się 580 wystawców z 37 państw. Rokordowa była liczba odwiedzających - ponad 18 tys. osób z ponad 100 krajów. To nie koniec. Równolegle do targów odbyła się konferencja, w której uczestniczyło 1400 osób. Mieli oni okazje wysłuchać ponad 100 wystąpień podzielonych na kilkadziesiąt bloków tematycznych, które łączyło hasło "digitalizacja".

Tak jak w poprzednich latach wachlarz oferowany przez wystawców produktów i usług był bardzo szeroki. Prezentowano rozwiązania geodezyjno-pomiarowe, GNSS, dotyczące modelowania 3D czy modelowania informacji o budynkach. Jak zawsze sporo było oprogramowania i aplikacji GIS, fotogrametrycznych i teledetekcyjnych metod pozyskiwania danych (min. europejski program obserwacji Ziemi COPERNICUS). W końcu prezentowano rozwiązania na potrzeby inteligentny miast, którym poświęcono specjalne podwydarzenie Smart City SOLUTIONS. Widoczne były także rozwiązania związane z technologiami wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości.

W ramach INTERAERIAL SOLUTIONS, dedykowanemu wydarzeniu tylko branży UAV, można było zapoznać się z nowościami sprzętowymi, oprogramowaniem, obejrzeć prezentacje czy porozmawiać ze specjalistami. Tak jak w ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa lotu, gdzie prezentowano drony w akcji - w sumie obejrzeć można było ponad 30 startów. Po raz pierwszy w tym roku przyznano DRONE PIONEER AWARD. Nagroda, która ma honorować najlepsze pomysły wykorzystujące bezzałogowce, trafiła do projektu ECOSwat z Tajlandii, który wykorzystuje drony do zarządzania gospodarką wodną.

Strefa lotów podczas INTERGEO 2017 w Berlinie (fot. intergeo.de)

 
Polskie firmy na INTERGEO 2017

Z polskich wystawców naliczyliśmy 4 firmy. Było Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne - jedyna polska firma, która wystawiała się na wszystkich edycjach INTERGEO.

Fly-Tech zaprezentował nowego drona UAV BIRDIE dedykowanego geodezji i rolnictwu. Więcej o nim w notce tutaj.

Stoisko Novelty RPAS podczas INTERGEO 2017 w Berlinie (fot. Novelty RPAS)

Novelty RPAS pokazała najnowszy system bezzałogowy OGAR MK2 (na zdjęciu powyżej). Nowa platforma wyposażona została w praktyczne i ciekawe rozwiązania umożliwiające jej szerokie możliwości zastosowania w różnych gałęziach przemysłu i gospodarki. Przy tworzeniu platformy postawiono przede wszytskim na bezpieczeństwo jej użytkowania - specjalnie dedykowany spadochron balistyczny oraz autorską elektronikę i kody źródłowe chroniące platformę oraz dane pozyskane podczas misji. Ponadto jej modułowa konstrukcja oraz możliwość samodzielnej wymiany modułów roboczych dzięki autorskiemu systemowi QRC (Quick Release Connector) zapewnia użytkownikowi wygodną i szybką obsługę platformy.

MSP także pokazało nowości - poręczny, fotogrametryczny kopter geoBZYG oraz sprawdzony bezzałogowy system skanerowy (lidar) ZAWISAK.

 

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycja INTERGEO, która 16-18 października 2018r. odbędzie się we Frankfurcie nad Menem.

 

Konferencje - aktualności

24 kwietnia 2024

W dniach 4-5 listopada 2024 roku odbędzie się XXXII Konferencja Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej pod hasłem "Geoinformacja w czasach sztucznej inteligencji".

22 kwietnia 2024

W dniach 18-19 kwietnia odbyła się XVIII Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji, podczas której członkowie studenckich kół prezentowali swoje dotychczasowe wyniki w formie referatów i posterów.

15 kwietnia 2024

Konferencja „Technologie satelitarne w zarządzaniu kryzysowym” odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, a zaadresowana jest do decydentów, administracji...

03 kwietnia 2024

W dniach 23-25 września 2024 r. w Olsztynie odbędzie się XLVI Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna pod hasłem „Od Kopernika do współczesnej geoinformatyki – interdyscyplinarne podejście do...

28 marca 2024

WODGiK w Katowicach zaprasza na III edycję konferencji "Regionalna Infrastruktur Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. GIS na szczycie".

27 marca 2024

W dniach 14-19 czerwca 2024 r w Pradze odbędzie się GRASS GIS Community meeting - spotkanie użytkowników i programistów tego wolnego oprogramowania GIS.

22 marca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS, czyli ogólnopolska konferencja zrzeszająca wszystkich entuzjastów oprogramowania.

20 marca 2024

W Podzamczu pod Chęcinami odbyła się jubileuszowa X Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. To wydarzenie, które już od dekady gromadzi specjalistów z dziedziny geodezji i kartografii z całego regionu...

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

18 marca 2024

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych CBK PAN zapraszają do udziału w seminarium, którego celem jest prezentacja programu obserwacji Ziemi – Copernicus.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser