logo gisplay

Mapa konfliktów zbrojnych na świecie

Mapa konfliktów zbrojnych na świecieŚwiat wciąż jest targany wieloma konfliktami zbrojnymi. Od wojen domowych, poprzez powstania separatystyczne, a na regularnych międzynarodowych konfliktach kończąc. Wizualizacja The World’s Conflicts pokazuje obecnie trwające wojny ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi okresu, stron i ofiar.

The World’s Conflicts to mapa świata z zarysowanymi granicami państw na której zaznaczone są obecnie toczone konflikty zbrojne – między państwami, powstania, wojny domowe oraz czystki etniczne. Użytkownik może poznać szczegóły po kliknięciu w czerwoną kropkę. Tam dowie się więcej o stronach konfliktu, przyczynach, obecnym statusie i liczbie ofiar.

Na świecie ma miejsce 37 konfliktów zbrojnych.  Jeden w Ameryce Północnej (wojna między kartelami narkotykowymi w Meksyku, w której jedną ze stron jest rząd), Jeden w Ameryce Południowej (wojna domowa w Kolumbii między komunistyczną partyzantką FARC a rządem), oraz jeden w Europie (konflikt rządu ukraińskiego z separatystami z Donbasu). Reszta ma miejsce w Azji (aż 20, w tym wojna w Syrii, konflikt w Izraelu czy wojna z talibami w Afganistanie) i Afryce (14  w tym przede wszystkim wojny domowe w Maroku, Libii czy Demokratycznej Republice Konga).

W tym momencie najdłużej trwającym jest wciąż niezakończony konflikt między Indiami a Pakistanem o Kaszmir trwający już od 1947 roku. Co ciekawe, oficjalnie mimo żadnych działań zbrojnych trwa wojna między Koreą Północną a Koreą Południową (od 1953 roku).

Do najkrwawszych trwających konfliktów należy natomiast wojna domowa w Somalii, w której od 1988 roku zginęło ponad 550 tys. osób, oraz wojna domowa w Syrii, w której w zaledwie w osiem lat od 2011 roku zginęło ponad 470 tys. osób. Najprawdopodobniej najkrwawszym trwającym konfliktem jest wojna domowa w Myanmarze (dawniej Birma), w której również mogło zginąć ponad pół miliona ludzi, brak jednak szczegółowych danych.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
I Krajowe Forum Użytkowników LiDAR
22-23.10.2019 r. (Sękocin Stary)
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018