logo gisplay

Gdzie napadają piraci?

Mapa piratówPiraci z Karaibów? Jak wskazuje mapa, bazująca na 40 latach udokumentowanych przypadków piractwa morskiego na całym świecie, niekoniecznie. Wbrew pozorom od niebezpiecznych miejsc na morzach i oceanach aż się roi – i to niestety nie tylko tam, gdzie byśmy stereotypowo się ich spodziewali.

Omawiane narzędzie dokumentuje ataki piratów na wodach całego świata od 1978 roku, prezentując dane w postaci interaktywnych heksów, naniesionych na mapę. Ciekawie rozwiązano obrazowanie eskalacji ataków na danym obszarze – im jaśniejsza łuna, tym więcej ich odnotowano. Możemy bez przeszkód manipulować widokiem mapy, przybliżając ją i oddalając, a dodatkowo po kliknięciu w interesujący nas heks otrzymamy dokładną ilość incydentów. Możemy skorzystać z wyboru mapy bazowej, na której zobaczymy naniesione punkty zagrożenia – wśród dostępnych są m.in. mapy z projektu OpenStreetMap; oceaniczne, topograficzne, hybrydowe czy satelitarne.

Wedle wskazań witryny, obecnie najbardziej niebezpieczne wody świata to rejony pomiędzy Arabią Saudyjską a Etiopią, okolice Singapuru, Ghany, Kamerunu czy Jemenu.

Link do mapy

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

Międzynarodowa Konferencja Studentów Geodezji
23-29-06.2019
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018