logo gisplay

Poznańska wyszukiwarka grobów w nowej odsłonie

Poznańska wyszukiwarka grobów w nowej odsłonie (fot. GEOPOZ)Dzięki wyszukiwarce, będącej częścią nowej wersji Portalu Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Poznania, każdy zainteresowany w prosty i intuicyjny sposób odnajdzie groby na poznańskich cmentarzach.

Pod adresem http://sip.geopoz.pl/sip/cmentarze/raport Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ udostępnia cenne źródło informacji o poznańskich miejscach pamięci. Wyszukiwarka obejmuje duże nekropolie komunalne (Junikowo i Miłostowo), jak i mniejsze cmentarze parafialne (m.ni.: zabytkowy na Jeżycach, na Górczynie, na os. B. Chrobrego, na Podolanach, na Naramowicach, przy ul. Samotnej, przy ul. Bluszczowej, przy ul. Lutyckiej, na Starołęce, w Kiekrzu, w Krzesinach, na Spławiu i przy ul. Lubowskiej).

– Wyszukiwarka jest stale udoskonalana i wzbogacana o nowe treści. Opublikowaliśmy ostatnio dane z cmentarza parafii pw. św. Jakuba Większego Apostoła położonego przy ul. Daszewickiej na Głuszynie – mówi Hanna Mamet, kierownik Działu Aktualizacji Danych SIP i Pomiarów GPS.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę imienia i nazwiska wyświetlą się informacje o lokalizacji szukanego grobu (nazwa cmentarza, rodzaj, pole, kwatera, rząd, miejsce, mapa), dacie urodzenia, zgonu lub pogrzebu. Pojawiają się również dane o liczbie osób w grobie, data prolongaty i adnotacja, czy grób został opłacony. Dodatkowo możemy uzyskać informacje, czy zmarły był Weteranem Powstania Wielkopolskiego, Weteranem Armii Krajowej czy Poznańskim Olimpijczykiem.

– Nowa przeglądarka napisana została w technologii zgodnej z HTML5 i nie wymaga żadnych dodatkowych pluginów, można z niej również korzystać na urządzeniach mobilnych – opowiada Hanna Mamet. Z wyszukiwarki korzystają osoby prywatne szukające swoich bliskich oraz prowadzący bazę danych na cmentarzach. Wyszukiwarka jest obsługiwana w trzech wersjach językowych. Jest to doskonałe narzędzie dla osób poszukujących informacji o swoich przodkach i budujący drzewa genealogiczne. – Po ID komputera wchodzącego na stronę internetową mamy informacje w jakich krajach korzystają z naszego portalu. Sporo mamy wejść w Niemczech i Stanach Zjednoczonych – mówi Hanna Mamet.

Wyszukiwarka jest aktualizowana raz na kwartał (w styczniu, kwietniu, lipcu i październiku) na podstawie danych pochodzących od Usług Komunalnych, poznańskich parafii i zarządców cmentarzy. Wyszukiwarka służy poznaniakom od 2005 roku.

Źródło: GEOPOZ

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018