logo gisplay

MGGP Aero ma Centrum Badawczo - Rozwojowe

Firma MGGP Aero skończyła budowę nowego Centrum Badawczo – Rozwojowego przy swojej nowej bazie lotniczej w Rzeszowie.

Centrum Badawczo-Rozwojowe to infrastruktura ściśle powiązana z hangarem, a więc lotniczą działalnością firmy. Zostało tak zaprojektowane aby stanowić technologiczne zaplecze załóg. Umożliwić realizację wszelkich pomysłów mających na celu przyspieszenie czy ulepszenie procesów związanych z projektowaniem, lataniem, przesyłaniem i przetwarzaniem danych. Jeszcze tej jesieni infrastruktura teletechniczna umożliwiać będzie automatycznie weryfikowane, kopiowane i przesłane do siedziby spółki w Tarnowie gdzie część z procesów produkcyjnych uruchomi się bezpośrednio po dotarciu danych.

- Od początku swojej działalności spółka prowadzi prace rozwojowe związane z wykorzystaniem samolotów i zabudową specjalistycznych sensorów fotogrametrycznych. Tak było z pierwszą w Polsce cyfrową, wielkoformatową kamerą fotogrametryczną (2007), lotniczym skanerem laserowym (2010) czy pierwszymi systemami wielosensorowymi. Spółka od ponad 3 lat realizuje kilka projektów badawczo-naukowych dotyczących analiz teledetekcyjnych środowiska naturalnego i miast. MGGP Aero wykorzystuje platformy wielosensorowe: skanery, kamery do zdjęć pionowych, ukośnych oraz zestawy kamer hiperspektralnych. Oczywiście nie zawsze i nie o wszystkim piszemy otwarcie bo tak budujemy przewagę konkurencyjną ale na pewno możemy powiedzieć, że działalność badawczo-rozwojowa jest wpisana w genotyp funkcjonowania firmy. Większość przedsięwzięć badawczych to konkretna odpowiedź i rozwiązanie zgodne z oczekiwaniami rynku, jego potrzebami dzięki czemu bardzo szybko trafia do komercyjnego zastosowania - mówi Witold Kuźnicki, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów.

Drugi etap Centrum Badawczo-Rozwojowego zakłada powstanie dedykowanego Stanowiska Kalibracji Sensorów. Firma od kilku lat korzysta ze specjalnych terenowych pól kalibracyjnych w okolicach Łańcuta. Średnio dwa razy w miesiącu pole kalibracyjne jest wykorzystywane jako tzw. “test field” kamer czy skanerów laserowych. Wkrótce poza terenowym polem kalibracyjnym uruchomione będzie drugie takie miejsce. Tym razem we współpracy z zespołem naukowców pod kierownictwem Pana Profesora Krystiana Pyki z AGH.

- Specjalne znaczniki pomiarowe rozmieszczone są na jednej z najbardziej precyzyjnie wybudowanych ścian w naszej firmie. Takie wewnętrzne “pole testowe” pozwoli na kalibrację sensorów we własnym zakresie, porównując ich parametry a co najważniejsze zmienność w czasie, co ma szczególny wpływ na jakość zdjęć jak i ich metryczność -  podkreśla Witold Kuźnicki.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018