logo gisplay

Mapa ruchu pieszego

Melbourne wdrożyło w pełni zautomatyzowany system liczenia pieszych. Dane prezentowane są na mapie niemalże w czasie rzeczywistym.

System wykorzystuje sensory, które montowane są na światłach przy przejściach dla pieszych, ale także na markizach sklepów i lokali usługowych. Czujniki liczą pieszych poruszających się w każdym kierunku i  przesyłają dane co 15 minut, które wizualizowane są na interaktywnej mapie City of Melbourne - Pedestrian Counting System.

W menu po lewej stronie mapy możemy wybrać konkretny dzień i zobaczyć animację jak kształtował sie ruch przez całą dobę. Dane zbierane przez czujniki pokazane są na mapie za pomoca marekrów w trzech kolorach, które infromują nas czy aktualny ruch jest mniejszy (kolor niebieski) lub większy (kolor żółty i biały) od średniiej liczby pieszych w tych samych godzinach w ostatnich czterech tygodniach. Ponadto jak klikniemy na konkretny marker otworzy się okno z wykresem przedstawiącym średnie dzienne natężenie ruchu, z minionych czterech tygodni oraz średnie roczne.

Urzędnicy z Melbourne zamierzają wykorzystać zebrane dane m.in. przy podejmowaniu decyzji dotyczących planowania przestrzenngo oraz miejskiej komunikacji.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
GIS Challenge 2019
29-31.05.2019 (Kraków)
II konferencja użytkowników QGIS
25-26.05.2019 (Kraków)
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
VII Forum BioGIS
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 (Wrocław)
Dni Otwarte DKS

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018