logo gisplay

Zainaugurowano projekt budowy IIP dla powiatu gnieźnieńskiego

Kierownik projektu – Jarosław Antkiewicz z Powiatowego Zarządu Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości w Gnieźnie W miniony poniedziałek (5 lutego) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyła się konferencja inaugurująca realizację projektu pn. „Infrastruktura informacji przestrzennej dla powiatu gnieźnieńskiego”.

W ramach projektu powstanie powiatowy portal z e-usługami publicznymi, do którego dostęp będą mieli mieszkańcy, a także środowiska branżowe: administracja publiczna, geodeci, komornicy, rzeczoznawcy majątkowi oraz projektanci. Najistotniejszym efektem będzie utworzenie oraz aktualizacja baz danych geodezyjnych, takich jak ewidencja gruntów i budynków, geodezyjna ewidencja sieci uzbrojenia terenu oraz baza danych o obiektach topograficznych. Planowana jest również pełna cyfryzacja zasobu geodezyjnego.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest w drugiej połowie grudnia br. Wtedy też w pełni będzie można korzystać z dostępnych usług. Całkowita wartość projektu wynosi 10.884.270 zł, w tym dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi 9.251.629,50 zł.

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018