logo gisplay

Satelity spółki Terra Bella, należącej do Google, oficjalnie dołączyły do floty Planet

Satelity SkySat (źródło: Space Systems Loral)Firma Planet poinformowała, że oficjalnie zakończono transakcję zakupu satelitów Terra Bella (konstelacja SkySat), należących do Google. Jak mówią sami twórcy tej amerykańskiej firmy, to „zamknięcie” to tylko początek nowego rozdziału i kolejnej porcji ciężkiej pracy. Zespół Planet przez najbliższe miesiące skupi się na pracy nad przeglądarką Planet Explorer Beta, by w wygodny sposób móc dostarczać klientom także zobrazowania SkySat.

Firma Planet, dynamicznie rozwijający się Start-up, jest obecnie posiadaczem największej na świecie floty satelitów liczącej ok. 150 urządzeń. Większość z nich stanowią nanosatelity Doves, które rewolucjonizują rynek satelitarny, odgrywając ogromna rolę w teledetekcyjnym monitoringu środowiska. Osiągnięcie unikalnej dziennej rewizyty i rozdzielczości 3 m, pozwala na obserwację wszelkich zmian zachodzących na powierzchni Ziemi. Zobrazowania wykonywane przez nanosatelity z powodzeniem są stosowane na całym świcie w rolnictwie, umożliwiając m.in. precyzyjne nawożenie i nawadnianie, wczesne wykrywanie chorób roślin, czy inwazji szkodników. Ponadto mają one szerokie zastosowanie w leśnictwie, monitoringu rozwoju miast, czy konkretnych inwestycji. Warto zaznaczyć, że dużym przełomem jest także wprowadzony przez Planet system monitoringu, realizowany z użyciem przeglądarki Planet Explorer Beta. Klient, wykupujący abonament na pobieranie zobrazowań, może w bardzo szybki sposób przeglądać i porównywać zebrane zdjęcia, samodzielnie decydując, które najlepiej spełnia jego oczekiwania.

W posiadaniu firmy Planet znajdują się również większe satelity - Rapid Eye, obrazujące powierzchnię Ziemi w 5 kanałach spektralnych (R, G, B, Red Edge i NIR) z rozdzielczością 5 m. Dzięki nowo nabytej konstelacji SkySat w ofercie Planet znajdą się zobrazowania o rozdzielczości 1m. Są one doskonałym uzupełnieniem posiadanej wcześniej floty satelitarnej i mogą zaspokoić potrzeby jeszcze dokładniejszej obserwacji powierzchni ziemi. Satelity zakupione od Google wykonują zobrazowania w zakresie światła widzialnego oraz bliskiej podczerwieni. Ponadto posiadają one możliwość niemal ciągłej obserwacji Ziemi przez nagrywanie filmów w rozdzielczości 1,1m, z prędkością 30 klatek na sekundę.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem zobrazowań firmy Planet jest krakowska firma geoinformatyczna ProGea4D.

Źródło: ProGea4D

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment