logo gisplay

Nowoczesny skaning laserowy firmy NavVis dostępny w Polsce

GIAP (Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych) rozpoczął współpracę z niemiecką spółką NavVis zajmującą się skaningiem laserowym budynków.

NavVis stworzył specjalny wózek (M3) posiadający skaner oraz 6 kamer o rozdzielczości 16 megapixeli każda. Wózek posiada swój własny napęd i jest przygotowany w taki sposób, żeby nie musiał go obsługiwać specjalistycznie wykształcony operator. Dzięki zastosowaniu technologii NavVis efekty skaningu są dostępne 10 razy szybciej. NavVis stworzył oprogramowanie IndoorViewer, które poprzez przeglądarkę internetową udostępnia wyniki pracy skanera. Firma oferuje również nawigacje wewnątrz budynków, która nie potrzebuje tworzenia dedykowanej sieci, WiFi ani Blutooth. Spółka GIAP planuje integrację swoich narzędzi z rozwiązaniami NavVis także pod kątem stworzenia dedykowanego modułu dla QGIS współpracującego z oprogramowaniem niemieckiej spółki.

- Od kilku miesięcy odbieraliśmy zapytania od polskich firm chcących wdrożyć nasze rozwiązania. Dzięki spółce GIAP dostęp do naszych produktów jest teraz prostszy i szybszy. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni odpowiedzią polskiego rynku na proponowane przez nas rozwiązania - powiedział Vlad Craciunescu Business Development Manager w NavVis GmbH.

Rozwiązania NavVis wdrożyły takie firmy jak Simens, BMW czy Daimler. Prezes GIAP Sławomir Hemerling-Kowalczyk powiedział "GIAP w roku 2017 poza sprzedażą oprogramowania GIS w administracji publicznej chce wprowadzić produkty NavVis do branży logistycznej oraz do wszelkiego rodzaju fabryk. Rozpoczynamy również poszukiwania partnerów do współpracy z uwagi na bardzo duże zainteresowanie polskiego rynku proponowanymi rozwiązaniami".

NAVVIS (www.navvis.com) - niemiecka spółka z siedzibą w Monachium, światowy lider w rozwiązaniach skaningu laserowego wewnątrz budynków, posiada kilkudziesięciu partnerów niemal na całym świecie. Rozwiązania NavVis są wdrożone w logistyce, w firmach produkcyjnych, w handlu oraz w zarządzania nieruchomościami (muzea, szpitale, szkoły, biurowce itp.) od Meksyku poprzez całą Europę po Chiny i Tajlandię.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

INTERGEO 2018

Nasze patronaty

II edycja Konkursu Geoinformatycznego Politechniki Warszawskiej
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GIS w Stolicy 2018
Zaplanuj swoją przestrzeń i zdobądź indeks PW
IV Forum Geodezja Przedsiębiorcy Studenci (GPS)

Galeria

XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018
GISforum 2018