• gisplay.pl

Przystanek Woodstock na mapach

Jak dojechać na Przystanek Woodstock? Jak odnaleźć się w na festiwalu? Jak zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników i skoordynować pracę organizatorów? Odpowiedzi na te pytania jak co roku dostarcza firma Esri Polska, która już od od 3 lat włącza się w przygotowania do Festiwalu Woodstock i przygotowuje zestaw cyfrowych i papierowych map dla uczestników, służb porządkowych i ekipy Jurka Owsiaka.

W tym roku firma Esri Polska opracowała interaktywną mapę terenu imprezy oraz wirtualny poradnik, zawierający informacje jak najlepiej dotrzeć i wrócić z „Przystanku”. Z uwagi na bardzo rozległy teren, na którym odbywa się wydarzenie i dużą liczbę koncertów, dla uczestników została także przygotowana aplikacja mapowa z zaznaczonymi wszystkimi scenami. Mapy dostępne są w języku polskim i angielskim. Dodatkowo, uczestnicy mogą pobrać plan całego Kostrzyna w formacie PDF, gdzie są zaznaczone między innymi planowane ograniczenia drogowe oraz rozmieszczenie tymczasowych parkingów. Na mapach zostały oznaczone wszystkie najważniejsze punkty takie jak: sceny, pola namiotowe, punkty gastronomiczne i medyczne oraz parkingi. Z uwagi na zakwalifikowanie wydarzenia jako imprezy masowej o podwyższonym ryzyku, do aplikacji naniesiono dodatkowe elementy takie jak, wejścia na teren festiwalu, 16 km ogrodzeń czy wyjścia ewakuacyjne.

W tym roku uczestnicy i organizatorzy będą mogli również korzystać z aktualnych zdjęć lotniczych, które zostaną naniesione na aplikacje mapowe. Fotografie z powietrza zostaną wykonane przez firmę FlyTech UAV przy pomocy bezzałogowego pojazdu latającego. Pierwsze zdjęcia zostaną zrobione 12 lipca, a kolejne bardziej szczegółowe w trakcie trwania festiwalu – ma to na celu zebranie informacji o napływie uczestników co poprawi bezpieczeństwo imprezy.

Bezpieczeństwo i koordynacja działań

Wszystkie dostępne aplikacje mapowe oparte są o rozwiązanie ArcGIS od firmy Esri. Jeden standard sprawia, że wszystkie mapy są spójne i pozwalają na precyzyjne koordynowanie działań służb porządkowych. W trakcie festiwalu ratownicy i służby porządkowe będą mogły skorzystać z niezależnej aplikacji do wizualizacji patroli na mapie, które identyfikowane są za pomocą nadajników GPS. Specjalną aplikację otrzymali również dziennikarze. Widnieją tam między innymi informacje o lokalizacji centrum prasowego czy parkingu dla mediów.

- Z uwagi na to, że rozwiązanie od Esri, w przeciwieństwie do innych popularnych aplikacji mapowych, jest narzędziem kartograficznym, służby porządkowe mogą posługiwać się również wydrukowanymi mapami z naniesioną siatką indeksową, która pozwala na łatwą orientację w terenie i określenie odległości. Aplikacje mapowe wykorzystywane w trakcie festiwalu są na bieżąco aktualizowane i udostępniane. Jesteśmy także w stałym kontakcie z poszczególnymi służbami, które przekazują nam uwagi odnośnie uwzględniania specyficznych punktów w dedykowanych im aplikacjach. – mówi Robert Jędrzejczak, koordynator projektu ze strony Esri Polska.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń i podjętych działań będą mogły zostać poddane wnikliwej analizie co pozwoli na identyfikację miejsce newralgicznych, a co za tym idzie lepszą organizację wydarzenia w przyszłym roku.

Mapy festiwalowe dostępne są pod adresem: www.esri.pl\woodstockfestival

 Źródło: Esri Polska

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser