• Start
  • Prawo - aktualności

Konsultacje publiczne rozporządzenia w sprawie baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i NMT

Projekt Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu został skierowany do konsultacji publicznych.

Rozporządzenie określa zakres informacji gromadzonych w bazach danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu; organizację baz danych oraz tryb i standardy techniczne tworzenia, aktualizacji i udostępniania baz danych.

Główne zmiany w projekcie rozporządzenia dotyczą wprowadzenia nowych danych fotogrametrycznych takich jak zdjęcia ukośne i modele siatkowe 3D.

Ewentualne uwagi do powyższego projektu można zgłaszać do Ministerstwa Rozwoju i Technologii, również za pośrednictwem poczty elektronicznej, na wskazanym formularzu elektronicznym na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Projekt Rozporządzenia dostępny jest na stronie RCL

 

Nasze patronaty

Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022
Forum GPS
9 grudnia 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018