Specjalista - Geodeta (Warszawa)

Centrum Badań Kosmicznych PAN poszukuje osób na stanowisko:

Specjalista - Geodeta

WR.110.7.2021

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie obsługi stacji RIMS w tym: pełnienie dyżurów przy stacji (obowiązkowa obecność, wymagana szybka reakcja na przesyłane polecenia od zarządzającego systemem EGNOS, dyspozycyjność);
  • pomoc w wymianie elementów sprzętu pracującego na stacji i innych poleceń zarządzającego systemem EGNOS, dotyczących działania stacji;
  • pomoc w odbiorze i nadawaniu przesyłek (m. in. elementy sprzętu do wymiany);
  • wykonywanie okresowych przeglądów sprzętu, jego czyszczenie i konserwacja (w tym czyszczenie anten zainstalowanych na dachu budynku CBK PAN);
  • okresowe przechodzenie obowiązkowych szkoleń i zdawanie egzaminów dotyczących działania systemu i obsługi stacji (znajomość procedur i wymaganej dokumentacji oraz zasad jej prowadzenia);
  • prowadzenie i udział w pracach o charakterze naukowo-badawczym, dotyczących technik GNSS oraz przygotowywanie referatów, raportów i publikacji naukowych;
  • przygotowywanie aplikacji projektowych;
  • uczestnictwo w innych pracach i projektach prowadzonych w ZGP;
  • podnoszenie kwalifikacji i dbanie o własny rozwój naukowy;

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ze znajomością zagadnień geodezji satelitarnej, ze szczególnym uwzględnieniem sieci geodezyjnych, systemów i układów odniesienia, systemu GNSS i nawigacji satelitarnej;
  • znajomość systemu Linux na poziomie zaawansowanym;
  • znajomość języków programowania - (duża część oprogramowania geodezyjnego tworzona jest w języku Fortran);
  • biegła znajomość języka angielskiego – czynna i bierna (raporty, cała dokumentacja, korespondencja elektroniczna, kursy i egzaminy, rozmowy telefoniczne itp. prowadzone są wyłącznie w języku angielskim);
  • mile widziana znajomość pakietu Bernese GNSS Software, sprzętu geodezyjnego GNSS oraz doświadczenie w pracy z odbiornikami Trimble i Septentrio;
  • znajomość programów do analiz danych i wizualizacji wyników;
  • zmysł techniczny i umiejętność logicznego myślenia;
  • umiejętność pracy w warunkach kryzysowych i sytuacjach stresowych;
  • umiejętność pracy w zespole - sumienność i odpowiedzialność;

Oferujemy:

  • pracę w kilkuosobowym zespole ekspertów;
  • umowa na okres 3 miesięcy, docelowo na czas nieokreślony;
  • umowę o pracę na pełen etat;

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie przez CBK PAN danych osobowych;
  • Dodatkowe dokumenty, które mogłyby wzmocnić aplikację;

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22.08.2021r.
Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: 01.09.2021r.

Treść ogłoszenie [pdf]