• gisplay.pl

Dostępność miejskich rowerów na Mapach Google

Dostępność miejskich rowerów na Mapach GoogleNa Mapach Google można już zlokalizować miejskie stacje rowerowe i zobaczyć ile rowerów jest na nich dostępnych. Informacja podawana jest w czasie rzeczywistym dla 24 miast, w tym Warszawy.

Nowa funkcja została wprowadzona dzięki współpracy z Ito World i wprowadzeniu bezpośrednio do Map Google nowego globalnego kanału danych o udostępnianiu rowerów. Pozwala ona także sprawdzić czy na przystanku w pobliżu miejsca docelowego jest jeszcze puste miejsce, przy którym można zostawić rower.

Funkcja jest dostępna na Androida i iOS w następujących miastach na całym świecie: Barcelona, ​​Berlin, Bruksela, Budapeszt, Chicago, Dublin, Hamburg, Helsinki, Kaohsiung, Londyn, Los Angeles, Lyon, Madryt, Meksyk, Montreal, Nowe Tajpej, Nowy Jork, Rio de Janeiro, San Francisco Bay Area, São Paulo, Toronto, Wiedeń, Warszawa i Zurych.

Aby skorzystać z tej opcji w Warszawie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na Mapach Google “Veturilo”, czyli nazwę warszawskiego systemu rowerów miejskich.

Jak podaje Google, według ostatnich szacunków, na świecie istnieje ok. 1600 systemów miejskich rowerów i ponad 18 milionów współdzielonych pojazdów.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser