• gisplay.pl

Rozszerzona rzeczywistości w nawigacji Map Google?

Rozszerzona rzeczywistości w nawigacji Map GoogleGoogle rozpoczął testy swojej nawigacji wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość. Do nowej funkcji mają dostęp na razie tylko lokalni przewodnicy.

Pierwsze informacje o wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości w nawigacji Map Google pojawiły się na konferncji Google I/O w maju ubiegłego roku. Po ośmiu miesiącach ciszy, w końcu nowa funkcja testowo wprowadzona została do aplikacji. Testowo, gdyż nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników (i jak informuje Google, nie wiadomo kiedy będzie), a jedynie dla tzw. lokalnych przewodników.

Zaletą nowej funkcji ma być uzyskanie dodatkowych informacji i wskazówek o najbliższym otoczeniu, ale także określenie dokładnej lokalizacji, kiedy zawodzi sygnał GPS.

Jak działa nawigacja AR?

Po uruchomieniu nawigacji i włączeniu trybu rozszerzonej rzeczywistości aktywuje się kamera i wyświetlony zostaje widok miejsca z naszego punktu widzenia (POV). Obraz z kamery porównywany jest z ogromną kolekcją zdjęć Street View, dzięki czemu aplikacja jest w stanie określić, w którym dokładnie miejscu się znajdujemy, a przede wszystkim w którą stronę jesteśmy zwróceni. Jednocześnie na tle widoku kamery pojawią się strzałki i podpisy, które prowadzą nas do wyznaczonego celu.

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser