• gisplay.pl

Lokalizację pociągów Kolei Dolnośląskich sprawdzimy na Mapie Google

Koleje Dolnośląskie  udostępniły informacje nt. pozycji swoich pociągów w Google Maps. Za pomocą tej aplikacji możemy teraz znaleźć je na mapie i obserwować w ruchu w czasie rzeczywistym.

Teraz można śledzić w czasie rzeczywistym na Mapie Google lokalizację pociągów Kolei Dolnośląskich i dowiedzieć się o ewentualnych opóźnieniach (fot. Google Maps)

Jak skorzystać z tej opcji? Wchodzimy w aplikację Google Maps i wybieramy opcję transportu zbiorowego, a następnie interesujące nas połączenie. Aby zobaczyć rozkład jazdy dla danej stacji, należy kliknąć na daną ikonkę stacji kolejowej. Wtedy też możemy wybrać interesujące nas połączenie, klikając w konkretną godzinę odjazdu.

– Usługa na bieżąco przelicza o której dojedziemy do danej stacji. Wystarczy wyszukać połączenie w aplikacji Google Maps lub kliknąć na konkretny stację lub przystanek kolejowy, żeby uzyskać aktualne informacje – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Warto zaznaczyć, że usługa dotyczy nie tylko pociągów Kolei Dolnośląskich, ale także ich partnerów.

– Koleje Dolnośląskie jako pierwsze w Polsce wprowadziły tę usługę również dla połączeń transgranicznych, przy współpracy z Czeskimi Drahami czy pociągami kursującymi na linii Drezno – Goerlitz. Dzięki temu, korzystając np. z Promocji Drezdeńskiej będziemy widzieli pociąg, z którym nasze połączenie będzie skomunikowane – wyjaśnia Bartłomiej Rodak.

Na Mapach Google zobaczymy także autobusy komunikacji zastępczej, a więc te kursujące w relacjach do Góry, Stronia Śląskiego i Sycowa.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser