• Grzegorz Szczypa

NOL nad Rondem Dmowskiego w Warszawie?! Teraz możesz wygenerować własny, gdziekolwiek chcesz!

Tym razem mamy dla Was coś z gatunku „tak dziwne, że aż fajne” – jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wyglądałaby srebrzysta spirala, połyskująca niczym płynny metal, z jakiego był zrobiony słynny T1000, to macie okazję spełnić swoje marzenia!

NOL nad Rondem Dmowskiego w Warszawie?! Teraz możesz wygenerować własny, gdziekolwiek chcesz!

Na stronie spite.github.io znajdziemy przedziwne narzędzie, które pozwoli docenić kunszt programistów (kapitalne detale) oraz mieć trochę radości z możliwości umieszczenia nierzeczywistego kształtu rodem z filmów science fiction na tle banalnie realistycznego krajobrazu, pobranego z Google Street.

W linku znajdziecie przedziwną spiralę, której kolorystyką można manipulować: od płynnego metalu, odbijającego rzeczywiste ulice uchwycone okiem kamer Google, po szkło czy losowe wzory, które nawet trudno określić – ale przy wielu z nich skojarzenia ze słynnym serialem „Dark” będą jak najbardziej na miejscu.

To początek zabawy, bo po pierwsze wspomniana trójwymiarowa spirala jest animowana i jej powierzchnia mogłaby służyć za rekwizyt dla hipnotyzera, a po drugie możemy ją przybliżać/oddalać/oglądać pod dowolny kątem, co w połączeniu z umieszczeniem na fotorealistycznym tle z możliwością jego uchwycenia migawką wirtualnego aparatu pozwala nam nieźle zaszaleć.

Tajemnicza spirala, wyglądająca jak artefakt obcych, unosząca się nad rynkiem w Wąchocku czy znanym warszawskim rondem? Czemu nie – ogranicza nas jedynie wyobraźnia!

 

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser