Szukasz pracy w Krakowie? Znajdź oferty na mapie

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie stworzył mapę z ofertami pracy by ułatwić znalezienie właściwej oferty zatrudnienia na rynku lokalnym. 

Oferty pracy w Krakowie na mapie

Oferty pracy w Krakowie na mapie (fot. jobmapa.gupkrakow.pl)

– Jobmapa powstała po to, żeby wszyscy, którzy szukają pracy, mogli łatwo i szybko znaleźć interesującą ofertę w konkretnych miejscach na mapie Krakowa, nawet z podziałem na dzielnice. Z punktu widzenia naszego miasta, jest to także kolejne wskazanie jednej z bardzo istotnych strategicznie spraw, czyli miasta krótkich odległości, miasta 15-minutowego. Bliskość miejsca zatrudnienia zaczyna odgrywać dla pracowników coraz większe znaczenie, dlatego niejednokrotnie decyduje ona o atrakcyjności oferty – wskazuje Marek Cebulak, dyrektor GUP.

Kraków dynamicznie się rozwija, oferując poszukującym zatrudnienia szeroką bazę ofert pracy w różnych zawodach. Jest miastem turystycznym, dlatego w niektórych branżach sezonowo pojawia się zwiększona liczba ofert pracy, np. w gastronomii czy hotelarstwie.

Na mapie jobmapa.gupkrakow.pl wyświetlają się tylko te oferty, w których pracodawca dokładnie określił adres miejsca pracy oraz podał dane kontaktowe. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość sprawdzenia najnowszych ofert w danym obszarze Krakowa, a także szybkie nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracodawcą.

– Serwis jest bardzo prosty i intuicyjny, wystarczy w wyszukiwarce wybrać dzielnicę Krakowa, a w wynikach wyszukiwania pojawią się oferty dostępne w danym obszarze miasta. Użytkownik zobaczy na interaktywnej mapie dwa rodzaje znaczników. Granatowa pinezka symbolizuje pojedynczą ofertę pracy. Po jej aktywowaniu udostępnione zostaną informacje na temat pracodawcy, stanowiska pracy oraz kontakt do pracodawcy. Z kolei ciemnoniebieski okrąg z cyfrą symbolizuje większą liczbę ofert znajdujących się na danym obszarze. Dodatkowe funkcjonalności, jak na przykład sprawdzenie średniej płacy krajowej dla danego stanowiska, pozwolą porównać ze sobą oferty – dodaje Cebulak.

Źródło: GUP w Krakowie

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2024
24-26 września 2024
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser