Mapa SIDUSIS - sprawdź dostępność usług szybkiego Internetu

Na stronie internet.gov.pl udostępniono mapę informującą o dostępności sieci internetu szerokopasmowego dla dowolnego adresu.

Mapa SIDUSIS - sprawdź dostępność usług szybkiego Internetu

Mapa jest częścią Systemu Informacyjnego o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego (SIDUSIS), który gromadzi informacje o dostępności usług Internetu stacjonarnego na podstawie zgłoszeń od obywateli oraz usługodawców internetowych. System zapewnia również możliwość zgłoszenia pustostanów i zapotrzebowania na usługi.

SIDUSIS to także narzędzie dla samorządów, które nie dysponują informacjami, czy w danej lokalizacji możliwe jest świadczenie wybranych usług i jakie są plany rozwoju sieci. System może być także źródłem wiedzy dla operatorów telekomunikacyjnych, którzy znajdą tam informację, gdzie należy planować inwestycje zgodnie z zapotrzebowaniem, a gdzie skorzystać z już istniejącej infrastruktury.

Na mapie możemy zobaczymy dostępność usług internetowych dla dowolnego adresu. Sprawdzimy dostępnych operatorów, rodzaj usługi (detaliczna, hurtowa), rodzaj zasięgu (rzeczywisty, teoretyczny), maksymalną przepustowość oraz planowane inwestycje.

Nasze patronaty

Kongres GIS 2023
25-26 października 2023
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
Konkurs SKP na Internetową Mapę Roku 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser