Intergeo 2021 hybrydowo

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa największe w Europie targi geoinformatyczne Intergeo wracają do swojej tradycyjnej formy spotkania na żywo. Wydarzenie będzie także dostępne onlline.

Intergeo 2021

Tegoroczna edycja targów i konferencji Intergeo odbędzie się dniach 21-23 września 2021 r. w Hanowerze. W cieniu czwartej fali koronawirusa nasuwa się jednak pytanie, czy organizowanie tak dużego spotkania na żywo jest bezpieczne. Niemcy zapewniają, że tak. Mają w tym pomóc ograniczenia oparte na zasadach 3G (Geimpfte, Genesene, Getestete), co oznacza że na targi wpuszczane będą tylko osoby zaszczepione, wyleczone z COVID-19 lub z negatywnym testem na obecność koronawirusa (będzie można je wykonać na miejscu). Natomiast dla wszystkich, którzy mimo wszystko obawiają się o swoje zdrowie lub po prostu nie chcą się ruszać z domu, mogą skorzystać z transmisji online.

W tym roku motto konferencji Intergeo brzmi „Inspiracja dla mądrzejszego świata”. Jak podkreślają organizatorzy, w czasach koronawirusa, geoinformacja nabrała jeszcze większego znaczenia. Dane i informacje geoprzestrzenne coraz częściej zajmują kluczowe miejsce w codziennych sytuacjach. Jednocześnie coraz bardziej widoczne stają się zmiany klimatyczne i zagrożenia środowiskowe. Tutaj rola danych i geoinfomacji jest niezastąpiona.

- Informacje geograficzne stają się coraz bardziej powszechnym językiem, na podstawie którego możemy lepiej zrozumieć Ziemię, a tym samym działać w sposób zrównoważony. Niezależnie od tego, czy chodzi o modelowanie scenariuszy powodzi, zoptymalizowanie trasy, czy autonomiczną jazdę, inteligentne planowanie urbanistyczne czy budowy – wiele branż pracuje z geoinformacją - mówi Christiane Salbach, dyrektor zarządzający DVW GmbH i członek komitetu wykonawczego organizatora Intergeo - Niemieckiego Towarzystwa Geodezji, Geoinformacji i Gospodarki Przestrzennej.

Tematyka konferencji będzie obejmować zagadnienia dotyczących przede wszystkim zrównoważonego rozwoju. Głównymi tematami będą najnowsze trendy technologiczne, takie jak uczenie maszynowe i wirtualna rzeczywistość, produkty i usługi Galileo oraz precyzyjne pozycjonowanie, ale także jazda autonomiczna i metody wizualizacji. Ponadto omówione zostaną aktualne trendy w dziedzinie robotyki i UAV oraz sztucznej inteligencji. Cyfryzacja miast, mobilność, modelowanie informacji o budynku (BIM), obsługa dużych ilości danych - to kolejne tematy, które będą poruszane na Intergeo.

W tym roku swój udział zapowiedziało 250 wystawców. To nawet nie połowa firm co w latach przed pandemią. Ale nie liczby są tutaj najważniejsze. Dobrze, że impreza wraca w tradycyjnej formie i na żywo będzie można zobaczyć, dotknąć, przetestować czy po prostu porozmawiać... A formuła hybrydowa też ma swoje plusy. Osoby, które pewnie by nigdy nie wybrały się do Hanoweru, mają okazję w tym roku być na Intergeo - przynajmniej wirtualnie.

Bilety można nabyć tylko poprzez stronę internetową konferencji (https://www.intergeo.de). Dostępne są wejściówki jednodniowe (30 euro) oraz trzydniowe (90 euro). Pozwalają one uczestniczyć na miejscu w Hanowerze lub mieć dostęp online. Udział w trzydniowej konferencji to koszt 300 euro.

Konferencje - aktualności

15 kwietnia 2024

Konferencja „Technologie satelitarne w zarządzaniu kryzysowym” odbędzie się w dniach 27-28 maja br. w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, a zaadresowana jest do decydentów, administracji...

03 kwietnia 2024

W dniach 23-25 września 2024 r. w Olsztynie odbędzie się XLVI Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna pod hasłem „Od Kopernika do współczesnej geoinformatyki – interdyscyplinarne podejście do...

28 marca 2024

WODGiK w Katowicach zaprasza na III edycję konferencji "Regionalna Infrastruktur Informacji Przestrzennej na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. GIS na szczycie".

27 marca 2024

W dniach 14-19 czerwca 2024 r w Pradze odbędzie się GRASS GIS Community meeting - spotkanie użytkowników i programistów tego wolnego oprogramowania GIS.

22 marca 2024

W dniach 25-26 czerwca 2024 roku w Poznaniu odbędzie się III Spotkanie użytkowników QGIS, czyli ogólnopolska konferencja zrzeszająca wszystkich entuzjastów oprogramowania.

20 marca 2024

W Podzamczu pod Chęcinami odbyła się jubileuszowa X Świętokrzyska Konferencja Geodezyjna. To wydarzenie, które już od dekady gromadzi specjalistów z dziedziny geodezji i kartografii z całego regionu...

19 marca 2024

Można już zapisywać się na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka - Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w...

18 marca 2024

Instytut Geodezji i Kartografii oraz Centrum Badań Kosmicznych CBK PAN zapraszają do udziału w seminarium, którego celem jest prezentacja programu obserwacji Ziemi – Copernicus.

12 marca 2024

W dniach 25 – 27 września 2024 we Wrocławiu odbędzie się IX Międzynarodowe Kolokwium ESA na temat naukowych i podstawowych aspektów GNSS. Jest to pierwsza edycja konferencji ESA, która odbędzie się...

12 marca 2024

W dniu 9 kwietnia 2024 roku w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja naukowo-techniczna „25 lat Wiosny w Geodezji i Kartografii”.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser