Jak Google walczy z fałszywymi informacjami na swoich mapach?

Google na swoim blogu podzielił się informacjami o tym, jak w 2021 roku usuwał ze swoich map niewiarygodne i obraźliwe informacje. 

Każdego dnia około 20 milionów informacji trafia na Mapy Google od samych użytkowników. Od zaktualizowanych godzin pracy i numerów telefonów po zdjęcia i recenzje. Jak w przypadku każdej platformy, która akceptuje zamieszczanie treści od użytkowników, Google musi zachować czujność, aby zwalczać nadużycia i upewnić się, że te informacje są dokładne.

Jak informuje Google, dzięki połączeniu technologii uczenia maszynowego i pracy ludzi stale zmniejszana jest ilość oszukańczych lub obraźliwych treści. W rzeczywistości jest to mniej niż jeden procent wszystkich treści wyświetlanych w Mapach.

W 2021 r. zablokowano publikację ponad 100 milionów fałszywych treści. Wszystko dzięki ciągłemu doskonaleniu modeli uczenia maszynowego, które poprawiły zdolność do wychwytywania aktywności botów i monitorowania podejrzanych wzorców aktywności.

Oto co usunięto z Map Google w 2021 roku:

  • zidentyfikowano i usunięto ponad 7 milionów fałszywych Profili Firmy - ponad 630 tysięcy z nich zostało zgłoszonych bezpośrednio do Google.
  • Powstrzymano ponad 12 milionów prób utworzenia fałszywych Profili Firm w Google oraz 8 milionów prób weryfikacji przez oszustów Profili Firm, które nie należały do nich. 
  • Zablokowano ponad milion kont użytkowników z powodu działań naruszających zasady, takich jak wandalizm internetowy lub oszustwa.
  • Zablokowano lub usunięto ponad 95 milionów opinii naruszających zasady, z czego ponad 60 tysięcy zostało usuniętych z powodu przypadków związanych z COVID-19. 
  • Usunięto ponad 1 milion recenzji, które zostały zgłoszone bezpośrednio do Google. 
  • Zablokowano lub usunęły ponad 190 milionów zdjęć i 5 milionów filmów, które były rozmazane, niskiej jakości lub naruszały nasze zasady dotyczące treści. 

Nasze patronaty

Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022
Forum GPS
9 grudnia 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018