Mapy Google: Ambasada Rosji w Warszawie przy ulicy Obrońców Kijowa

Na Mapie Google wewnętrzne uliczki na terenie Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie mają swoje nazwy - Obrońców Kijowa oraz Zeleńskiego.

Ambasada Rosji w Warszawie na Mapie Google

Na całym świecie mają miejsce protesty przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainie. Przybierają one różne formy, od ulicznych protestów po różne medialne działania. Jedną z nich jest zmiana nazw ulic na Mapie Google. Tym razem pewien internauta nazwał wewnętrzne uliczki na terenie rosyjskiej ambasady oddając hołd walczącej Ukrainie, a jednocześnie irytując rosyjskiego agresora.

Swoją nazwę - Zeleńskiego - ma teraz droga okalająca główny budynek ambasady. I chociaż poprawnie nazwisko ukraińskiego prezydenta pisze się Zełeński, to i tak wszyscy wiedzą o co chodzi. Natomiast drugą uliczkę znajdującą się na terenie ambasady nazwano - Obrońców Kijowa.

Ambasada Rosji w Warszawie na Mapie Google

Nowe informacje na Mapach Google mogą dodawać tzw. Lokalni Przewodnicy, którzy wprowadzają zmiany i udoskonalają mapy. Jednak nie zawsze nanoszone dane są od razu weryfikowane. Z czasem jednak, jeśli są błędne, to oczywiście jest korekta. A jak będzie tym razem? Być może Google przymknie oko...

Nasze patronaty

Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022
Forum GPS
9 grudnia 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018