Nie zobaczymy już korków na Ukrainie. Funkcja Map Google wyłączona

Google zablokowało dwie funkcje na Mapach Google dla Ukrainy, które dostarczają użytkownikom informacje w czasie rzeczywistym - poinformowała w niedzielę stacja CNN.

Nie zobaczymy już korków na Ukrainie. Funkcja Map Google wyłączona

Wyłączone funkcje obejmują warstwę z informacjami o natężeniu ruchu na drogach — która w ostatnich dniach była wykorzystywana do monitorowania konfliktu. Wyłączono także funkcję Live Busyness, która pokazuje informacje o zatłoczeniu w miejscach publicznie dostępnych.

Google dokonał zmiany, aby zapewnić bezpieczeństwo Ukraińcom i po konsultacjach z lokalnymi urzędnikami. Te informacje mogły być wykorzystywane przez Rosjan do planowania inwazji - podała firma.

Co ważne, aktualne informacje o natężeniu ruchu drogowego są nadal dostępne na Ukrainie podczas korzystania z trybu nawigacji Google Maps.

Poniżej screen Mapy Google w pierwszym dniu rosyjskiej inwazji, jeszcze z dostępną warstwą natężenia ruchu. Widać na niej zatłoczoną drogą z Kijowa w kierunki zachodu. Przejechanie autem ponad 100-kilometrowego odcinka z Kijowa do Żytomierza zajmowało kilka dobrych godzin.

Zatloczona droga z Kijowa do Żytomierza w pierwszym dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Nasze patronaty

Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022
Forum GPS
9 grudnia 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018