Bezpieczniej i bardziej ekologicznie - zapowiedź kilku nowości w Mapach Google

Na konferencji I/O, Google ogłosiło wprowadzenie kilka nowych funkcji w swoich mapach.

Bezpieczniej i bardziej ekologicznie - kilka nowości w Mapach Google

Nowością ma być możliwość bezpieczniejszego wyznaczania tras, która bierze pod uwagę nie tylko samą trasę, ale także pogodę i warunki panujące na drodze. Jak zapowiada Google, bezpieczniejsze wyznaczanie tras ma ograniczyć tzw. „momenty gwałtownego hamowania”.

Firma ponownie potwierdziła wprowadzanie wyznaczania tras przyjaznych dla środowiska. Mapy Google będą domyślnie wybierać trasę o najniższym śladzie węglowym, jeśli ma ona w przybliżeniu taki sam szacowany czas dojazdu jak najszybsza trasa. W przypadkach, gdy trasa przyjazna dla środowiska mogłaby znacznie zwiększyć szacowany czas dotarcia na miejsce, Mapy Google umożliwią porównanie względnego wpływu CO2 między trasami, aby użytkownik sam mógł dokonać wyboru. Swoje preferencje będzie można wprowadzić w Ustawieniach. Trasy przyjazne dla środowiska zostaną uruchomione w USA na Androidzie i iOS jeszcze w tym roku, a wkrótce potem będą dostępne na całym świecie.

Aplikacja wzbogacona ma być o większą liczbę ścieżek rowerowych wraz z dokładniejsza ich prezentacją, tzn. szczegółowość ma być taka ja w przypadku ulic i skrzyżowań.

Pojawi się nowa funkcja obszary zatłoczone (Area busyness), która ma opierać się na istniejących wskaźnikach zajętości, rozszerzając je z poszczególnych lokalizacji na całą mapę. Pokaże one jak zatłoczone są miejsca publiczne lub całe dzielnice. Funkcja, która na pewno ułatwi życie w czasach pandemii, ma być udostępniona na całym świecie w nadchodzących miesiącach.

Nasze patronaty

Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022
Forum GPS
9 grudnia 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018