Kreatory Google Maps API

Kreator Map - aplikacja umożliwiająca szybkie i wygodne tworzenie map interaktywnych bez konieczności programowania.

My Maps Plus - nieco bardziej rozbudowana aplikacja, umożliwiająca umieszczenia map stworzonych za pomocą Google Maps na dowolnej stronie internetowej lub blogu. Mapę można umieścić w bazie, udostępniając ją dla innych użytkowników aplikacji. My Maps Plus jest bezpłatny. Kody map wygenerowanych przez stronę można używać zarówno do komercyjnego, jak i niekomercyjnego użytku.

Geo Finder - skrypt opracowany specjalnie dla tych internautów którzy chcą zamieścić mapę na własnej stronie, a nie znają JavaScript i Google Maps API. Wystarczy tylko ustawić parametry mapy i pobrać skrypt gotowy do wklejenia na własną stronę www. Do dyspozycji mamy geolokalizację, współrzędne GPS oraz zdefiniowane ponad 200 regionów świata.

Map Bulider - narzędzie do tworzenia map Google i Yahoo zawierające rozbudowany interfejs graficzny, proces geokodowanie i importu funkcji, publikacja map w serwisie MapBuilder lub na własnej stronie internetowej.

Google Map Maker (kreator map googla) - umożliwia tworzenie mapy przez dodawanie i edytowanie obiektów, takich jak drogi, firmy, parki, szkoły i wiele innych. Przy użyciu narzędzi można graficznie zaznaczać lokalizacje i dodawać szczegółowe informacje na ich temat. Po przesłaniu materiałów informacje mogą być edytowane przez innych użytkowników oraz moderatorów.

The GMapCreator -  darmowa aplikacja do tworzenia map tematycznych na podkładzie Google Maps. Przy pomocy tego kreatora stworzona została mapa London Profiler.

Scribble Maps - narzędzie umożliwiające w szybki i łatwy sposób stworzenie własnej mapy na podkładzie map Googla z możliwością zapisu i eksportu do innych aplikacji. Ciekawostką jest rysowanie warstw w oparciu o Google Sky Maps. Dostępny też w wersji Pro, oferującej więcej funkcji.

Quikmaps - podobne narzędzie do Scribble Maps z obszerną bazą ikon. Możliwość importu plków KML i GPX.

Map Maker - prosty, darmowy kreator map.

TargetMap - to narzędzie, które umożliwia każdemu (zarówno organizacjom, jak i osobom prywatnym) w szybki i łatwy sposób prezentację danych na mapie, a następnie dzielenie się nimi w Internecie. Dane możemy przedstawić w skali świata, kontynentu, kraju, i co najważniejsze także w skali regionów. W przypadku Polski są to województwa i powiaty.

Click2Map - bezpłatna aplikacja typu Rich Internet Application, umożliwiająca tworzenie i publikowanie map online bez znajomości Google Maps Api.

Sketchmap - bezpłatna aplikacja, nie wymaga rejestracji ani instalacji dodatkowego oprogramowania. Tworzenie map jest proste i intuicyjne. Możemy rysować na mapach Google (mapa drogowa i zdjęcia satelitarne) lub OpenStreetMap. Do wyboru mamy narzędzia rysowania: linia, kształt, prostokąt, koło, strzałka. Aplikacja umożliwia też wstawianie dowolnego tekstu lub jednego z kilkudziesięciu dostępnych symboli. Każdy obiekt możemy nazwać, określić jego kolor, grubość linii, styl czy przezroczystość.

Drukuj