Droga dla wolnego oprogramowania w geoinformatyce została otwarta
W dniach 13 - 14 maja 2010 roku we Wrocławiu miała miejsce II Konferencja "Wolne oprogramowanie w geoinformatyce", która w tym roku odbyła się pod hasłem "Współczesne trendy i kierunku rozwoju". W porównaniu do spotkania sprzed roku Konferencja zyskała międzynarodowy charakter oraz zgromadziła większą liczbę uczestników.
Sympozjum o nowoczesnych metodach pozyskiwania i modelowania danych w fotogrametrii i teledetekcji
Sympozjum, które odbędzie się we Wrocławiu w dniach 22-25 września 2010 r., stanowić będzie forum prezentacji najnowszych osiągnięć badawczych i aplikacyjnych z zakresu fotogrametrii i teledetekcji a także metod i kierunków rozwoju w zakresie geoinformatyki. Przewiduje się zarówno referaty naukowe jak i komunikaty oraz informacje na temat wykonanych bądź planowanych projektów geoinformatycznych. Termin zgłoszenia uczestnictwa wraz z podaniem tytułu referatu upływa 15 maja.
Zamówienie na wykonanie geoportalu powiatu tarnogórskiego
Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach ogłosiło przetarg nieograniczony na zakup i wdrożenie oprogramowania map wraz z serwerem bazodanowo - aplikacyjnym obsługujący geoportal.
Pieniądze na Karkonoski GIS coraz bliżej
Projekt "Karkonosze w INSPIRE - wspólny GIS w ochronie przyrody" uzyskały rekomendację do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.
Aktualne zdjęcia satelitarne chmury pyłu wulkanicznego
Agencje Kosmiczne Stanów Zjednoczonych (NASA) i Europy (ESA) opublikowały aktualne zdjęcie satelitarne chmury pyłu wulkanicznego wydobywającego się z islandzkiego wulkanu Eyjafjallajökull.
Globalny atlas podejmowanych działań w celu ochrony naszej planety
Przy współpracy serwisu Bing Maps i National Geographic powstał interaktywny atlas z miejscami, gdzie podejmowane są różne działania i inicjatywy, których celem jest m.in. ochrona środowiska oraz niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.
Kazimierz Dolny w 3D
Trwają prace nad opracowaniem trójwymiarowego modelu Kazimierza Dolnego, w którym szczegółowo zostaną przedstawione trzy - wybrane przez mieszkańców - miejsca, które podlegają najsilniejszej presji inwestycyjnej. Cały projekt ma służyć temu, by przy pomocy trójwymiarowego modelu ułatwić ludziom udział w procesie planowania przestrzennego.
Nowe ortofotomapy oraz moduły NMT w PZGiK
Do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego przyjęte zostały nowe arkusze ortofotomapy oraz moduły Numerycznego Modelu Terenu (NMT).
Więcej artykułów
- Ustawa o o infrastrukturze informacji przestrzennej opublikowana
- Kurs teledetekcji radarowej 2010 organizowany przez ESA i CBK
- Nowe budynki w Geoportalu
- Wirtualny spacer po EXPO 2010 w Szanghaju
- PGI Compass wykona GIS dla Magurskiego Parku Narodowego
- GTA Geoinformatik wydaje mapy 3D europejskich miast
- Mapy Pojezierza Bytowskiego na komórkę, on-line i w wersji papierowej
- Nowy system lotniczego skaningu laserowego dalekiego zasięgu Trimble
Strona 571 z 593

