• gisplay.pl

Oprogramowanie bazodanowe AllegroGraph dostępne w Polsce

WIZIPISIWrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji sp. z o.o. (WIZPISI) został wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski rodziny oprogramowania AllegroGraph firmy Franz Inc.

Franz Inc. to światowy lider technologii semantycznych grafowych baz danych. AllegroGraph to wiodąca grafowa baza danych RDF zgodna ze standardami W3C szeroko wykorzystywana tak przez start-up’y jak i firmy z listy Fortune 100. AllegroGraph stanowi element ekosystemu Big Data poprzez możliwość integracji z platformą Apache Hadoop oraz Amazon EC2.

AllegroGraph to baza danych, która umożliwia wykonywanie wyrafinowanych analiz i predykcji na bazie złożonych, rozproszonych zasobów danych. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań AllegroGraph łączy wykorzystanie ontologii, grafów i danych przestrzennych umożliwiając przetwarzanie kontekstowe jak również wnioskowanie opartej na logice opisowej. AllegroGraph umożliwia natychmiastowe wykonywanie zapytań rozproszonych o niespotykanej złożoności.

AllegroGraph znajduje zastosowanie w obronności, sektorze bankowym i ubezpieczeniowym, farmaceutyce i opiece zdrowotnej, publikacji Linked Data jak również w organizacjach posiadających duże, złożone i szybkozmienne zasoby wiedzy.

- Partnerstwo z firmą Franz Inc. to punkt zwrotny w historii naszej firmy. Technologia semantycznych grafowych baz danych skupia coraz większą uwagę rynku, ze względu na prawdziwe tsunami danych zalewających tak Internet jak i sieci korporacyjne. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli dostarczać na polski rynek właśnie AllegroGraph. Ta nowatorska i wielokrotnie nagradzana technologia, pomoże naszym klientom skutecznie zarządzać coraz większymi, coraz bardziej złożonymi i nieustannie zmieniającymi się zasobami danych. Ponadto pragnę przypomnieć, że właśnie w oparciu o AllegroGraph nasza firma opracowała liczne metody wykorzystania grafów RDF w rozwiązywaniu problemów na naszym macierzystym rynku tj. w geoinformatyce - powiedział prezes WIZIPISI dr Adam Iwaniak.

- Cieszymy się z możliwości współpracy z dr Iwaniakiem i zespołem WIZIPISI. Chcemy razem pokazać możliwości jakie daje AllegroGraph w zakresie wspomagania podejmowania decyzji. Mamy nadzieję, iż Polskie firmy i instytucje docenią unikalne możliwości wnioskowania nowej wiedzy, łączenia bardzo złożonych zbiorów danych i wykonywania analiz biznesowych, co w konsekwencji pozwoli im zwiększyć swoją konkurencyjność lub poprawić jakość świadczonych usług - powiedział dr Jans Aasman, prezes Franz Inc.

Wszyscy zainteresowani wykorzystaniem bazy AllegroGraph jak i tworzeniem aplikacji w oparciu o nią, mogą odwiedzić stronę www.wizipisi.pl lub bezpośrednio kontaktować się na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

O Franz Inc.

Franz Inc. to to wiodący producent technologii semantycznych w tym AllegroGraph – wysokowydajnej, skalowalnej, bazy grafowej. Franz Inc. tworzy rozwiązania umożliwiające szybkie i efektywne tworzenie elastycznego, skalowalnego oprogramowania opartego o technologie semantyczne. Franz Inc. ma siedzibę w Oakland, Kalifornia, USA.

O WIZIPISI

Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji Sp. z o.o. to Wrocławska firma technologiczna zajmująca się inżynierią wiedzy, eksploracją danych i inteligentnymi rozwiązaniami GIS, dostarczające usługi i produkty opierające się o najnowsze osiągnięcia nauki.

Źródło: WIZPISI

Nasze patronaty

Nowoczesne technologie w prowadzeniu PODGiK
12-14.06.2023
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018