Program GIS Day 2009 we Wrocławiu i w Bytomiu

Już po raz czwarty w Bytomiu odbędzie się Światowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej - znany jako GIS Day. Obchody zainauguruje prezydent Bytomia 18 listopada o 10.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta. Z kolei we Wrocławiu od kilku lat obchody dnia GIS organizowane są przez Uniwersytet Przyrodniczy oraz Politechnikę Wrocławską i należą do największych na świecie. Jak zapowiadają organizatorzy również w tym roku nie zabraknie wielu ciekawych warsztatów i prezentacji.

Bytom

Program tegorocznej imprezy w Bytomiu, podobnie jak w ubiegłym roku, ma na celu wykazać, że infrastruktura informacji przestrzennej powinna być głównym narzędziem nie tylko do realizacji zadań ściśle związanych z geodezją, ale i w zarządzaniu środowiskiem oraz w planowaniu przestrzennym. Program imprezy skierowany jest zarówno do młodzieży, jak i do przedstawicieli samorządów województwa śląskiego.

Zaproszeni przez organizatorów eksperci zaprezentują m.in. nowe produkty i ofertę edukacyjną, narzędzia wspomagające zarządzanie miastem z wykorzystaniem informacji przestrzennych oraz podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie oprogramowania służącego do przetwarzania danych przestrzennych, tworzonego w ramach open source (wolnych źródeł). Ciekawym punktem programu będzie prezentacja cykloram - wykonanych w sierpniu wysokiej jakości obrazów Bytomia.

Dodatkową atrakcją obchodów będą warsztaty, na których zaprezentowane zostanie specjalistyczne oprogramowanie oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs na stworzenie nowych warstw tematycznych dla Bytomskiej Infrastruktury Danych Przestrzennych. Patronat nad imprezą objął Główny Geodeta Kraju Jolanta Orlińska. Zgłoszenia można wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 10 listopada.

Zobacz program GIS Day 2009 w Bytomiu


Wrocław

Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Centrum Naukowo-Dydaktyczne ul. Plac Grunwaldzki 24 A, Aula Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

18 listopada, godz. 13.00 - 17.00.

Zaproszone są wszystkie Osoby zainteresowanie w jaki sposób informacje przestrzenne przy pomocy technologii GIS wpływają na życie każdego dnia!

Program GIS Day we Wrocławiu:

 • Rozpoczęcie obchodów Dnia GIS.
 • Warsztaty tematyczne:
 1. Jak mnie widać z kosmosu
 2. Prezentacje 3D
 3. Google Earth
 4. Geoportale
 5. GPS
 • Seminarium prowadzone przez studentów SKN Geoinformatyki i pracowników IGiG

Prosimy o potwierdzenie przybycia.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. sekretariat 0-71 3 205 617

 

Politechnika Wrocławska

18 listopada

10.00 -  10.40   Powitanie uczestników: aula Politechniki Wrocławskiej, Wrocław, Wybrzeże  Stanisława Wyspiańskiego 27 

10.30 -  12.30   Wykłady: aula Politechniki Wrocławskiej 

 • Grzegorz Kurzeja, ESRI Polska - "Co to jest GIS"
 • Wiesława Żyszkowska, Uniwersytet Wrocławski - "Globus wirtualny"
 • Jacek Kozłowski, ISPiK - "WebGIS i geoportale w rozwoju społeczeństwa Informacyjnego"
 • Adam Iwaniak, Uniwersytet Przyrodniczy, Tomasz Kubik, Politechnika  Wrocławska - "GIS za darmo"

10.30 -  15.00    Prezentacje sprzętu geodezyjnego, GPS i oprogramowania Hall w Gmachu Głównym (A-1) Politechniki Wrocławskiej Geocatching - poszukiwanie skarbów przy użyciu GPS 

14.30 -  16.00   Warsztaty Praktyczny udział w ćwiczeniach laboratoryjnych z zakresu GIS. Prezentacje oprogramowania i wdrożeń przez firmy geoinformacyjne.

 • Politechnika Wrocławska, laboratorium komputerowe - sala 205 i 518 - budynek K-3, Plac Teatralny 2
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, laboratorium GIS - sala 111G, Instytut Geodezji i Geoinformatyki, ul. Grunwaldzka 53
 • Uniwersytet Wrocławski, laboratorium komputerowe - sala 325, Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego, Plac Uniwersytecki 1
16.00 -  18.00   Seminarium - sala 136, budynek A-1 Politechniki WrocławskiejReferaty przedstawicieli uczelni, absolwentów studium GIS, administracji publicznej  oraz firm wdrażających systemy GIS.

 

źródło: UM Bytom, SKN Geoinformatyki, Politechnika Wrocławska

Więcej o GIS Day 2009 w Polsce

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser