• gisplay.pl

Kto otrzyma stypendium Fundacji im. Anny Pasek i pojedzie na konferencję Esri do San Diego?

Poznaliśmy wyniki konkursu "Stypendium Naukowe im. Anny Pasek dla Magistrantów - Esri User Conference 2024".

Konkurs jest dedykowany studentom studiów II stopnia w polskich jednostkach naukowych, którzy wykorzystują narzędzia geoinformacji lub teledetekcji w swoich badaniach. Jak podkreśla Fundacja, celem konkursu jest przede wszystkim promowanie innowacyjnych rozwiązań i zwiększenie świadomość na temat roli geoinformacji w różnych dziedzinach nauki.

Laureat konkursu została Ewa Bubula, studentka ostatniego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim, kierunek geografia ze specjalizacją Systemy Informacji Geograficznej (GIS). Zwyciężczyni to pasjonatka nowych wyzwań, która nie boi się eksplorować nowych obszarów. Jej podróż naukowa obejmowała udział w programie Erasmus+ na Uniwersytecie w Salzburgu, gdzie studiowała Geoinformatykę Stosowaną oraz pracę w Centrum Informacji Kryzysowej Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Aktualnie Ewa Bubula realizuje projekt magisterski "Ocena dokładności Global Forest Change na podstawie Puszczy Niepołomickiej i Gorców", który wykorzystuje dane satelitarne i lotnicze do oceny dokładności danych dotyczących powierzchni leśnej. Jej badania mogą znacząco wpłynąć na rozwój metodologii badań nad leśnictwem.

Dzięki wsparciu Fundacji im. Anny Pasek, Ewa Bubula będzie miała okazję zaprezentować swoje wyniki na Esri User Conference w lipcu 2024 roku w San Diego, USA.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser