• gisplay.pl

Nowa aplikacja 3D pozwoli zobaczyć Kraków z innej perspektywy

Kraków ma nowy serwis do przeglądania danych przestrzennych. Zobaczymy w nim modele 3D MESH oraz zdjęcia ukośne i dane z pomiarów wykonanych w 2021 i 2023 roku.

Model 3D Krakowa (fot. krakow.simplygeo.pl)

Model 3D Krakowa (fot. krakow.simplygeo.pl)

Nowa Przeglądarka Danych Przestrzennych 3D Krakowa to rozwiązanie firmy OPEGIEKA z Elbląga. Została uruchomiona w ramach projektu "Dane lotnicze i modele 3D wraz z rozbudową Portalu Obserwatorium o 3D". Głównym celem projektu było stworzenie dokładnego modelu 3D miasta Krakowa i udostępnienia go w prosty sposób dla zainteresowanych użytkowników.

Aplikacja zapewnia dostęp do przeglądania dokładnych i wiarygodnych danych z poziomu przeglądarki internetowej w komputerze lub telefonie. Dostępna jest pod adresem https://krakow.simplygeo.pl/. Pozwala na wykonywanie prostych analiz przy wykorzystaniu wysokorozdzielczych danych fotogrametrycznych 2D oraz modeli 3D dla obszaru Krakowa oraz przyległych terenów. Umożliwia badania zmian zagospodarowania powierzchni miasta poprzez porównanie danych z obu cyklów pomiarowych 2021 i 2023. Zapewnia dostęp do informacji – inwentaryzacji powierzchni Krakowa 2D i 3D.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser