• gisplay.pl

Skąd pochodzą studenci przyjęci do lubelskich uczelni?

Studenci z koła naukowego "GeoIT" na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie stworzyli aplikację, która pozwala przeanalizować napływu studentów do Lublina.

Analiza napływu studentów do Lublina (fot. analizy-akademickie.lublin.eu)

Na stronie analizy-akademickie.lublin.eu można zapoznać się z aplikacją internetową, która umożliwia wizualizację pochodzenia studentów przyjętych na pierwszy rok I i II stopnia studiów, jednolitych studiów magisterskich, studiów doktorskich oraz podyplomowych do lubelskich uczelni publicznych w latach akademickich 2011-2020 w podziale na: powiaty, województwa i państwa.

Raport pt. "Analiza napływu studentów do Lublina", będący bazą danych do aplikacji internetowej, powstał przy udziale członków Studenckiego Koła Naukowego Geografów UMCS im. Adama Malickiego w Lublinie pod opieka merytoryczną dr. Piotra Demczuka, we współpracy z członkami Studenckiego Koła Naukowego "KWATERNION" z Politechniki Lubelskiej pod opieką merytoryczną dr Ewy Łazuki, prof. uczelni.

Aplikacja internetowa została opracowana przez Patryka Bilskiego i Alicję Nieć ze Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyków "GeoIT" UMCS. Baza danych została przetworzona przy udziale Piotra Urbańskiego ze Studenckiego Koła Naukowego Geografów UMCS im. Adama Malickiego w Lublinie.

Nasze patronaty

Dzień Teledetekcji 2022
12 grudnia 2022
Forum GPS
9 grudnia 2022
Konferncja "Geoinformacja: Nauka – Praktyka – Edukacja"
1-3 grudnia 2022
GIS Day 2022 w Poznaniu
16 listopada 2022
Wrocławski GIS Day
16-17 listopada 2022

Galeria

Wrocławski GIS Day 2019
13 listopada 2019
Informacja Przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego
23.05.2019 Wrocław
XVII Wyprawa BARI - Jordania 2018