• gisplay.pl

Skąd pochodzą studenci przyjęci do lubelskich uczelni?

Studenci z koła naukowego "GeoIT" na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie stworzyli aplikację, która pozwala przeanalizować napływu studentów do Lublina.

Analiza napływu studentów do Lublina (fot. analizy-akademickie.lublin.eu)

Na stronie analizy-akademickie.lublin.eu można zapoznać się z aplikacją internetową, która umożliwia wizualizację pochodzenia studentów przyjętych na pierwszy rok I i II stopnia studiów, jednolitych studiów magisterskich, studiów doktorskich oraz podyplomowych do lubelskich uczelni publicznych w latach akademickich 2011-2020 w podziale na: powiaty, województwa i państwa.

Raport pt. "Analiza napływu studentów do Lublina", będący bazą danych do aplikacji internetowej, powstał przy udziale członków Studenckiego Koła Naukowego Geografów UMCS im. Adama Malickiego w Lublinie pod opieka merytoryczną dr. Piotra Demczuka, we współpracy z członkami Studenckiego Koła Naukowego "KWATERNION" z Politechniki Lubelskiej pod opieką merytoryczną dr Ewy Łazuki, prof. uczelni.

Aplikacja internetowa została opracowana przez Patryka Bilskiego i Alicję Nieć ze Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyków "GeoIT" UMCS. Baza danych została przetworzona przy udziale Piotra Urbańskiego ze Studenckiego Koła Naukowego Geografów UMCS im. Adama Malickiego w Lublinie.

Nasze patronaty

XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne
18-20 września 2024
INTERGEO 2023
10-12 października 2023
VIII Forum BioGIS
29-30.11.2023
GIS Day w Stolicy
23 listopada 2023

Quizy mapowe

Gdzie leży ten kraj?
Puzzle z mapą świata
Jaki to kraj?
Quiz WORLDLE - Jaki to kraj?
Wersja dla zaawansowanych
Geoquiz historyczny
EOGuesser